LAJMI I FUNDIT:
Menopauza nuk është fundi: Është gjetur mënyra se si t’u kthehet pëlleshmëria femrave të moshuara?

Menopauza nuk është fundi: Është gjetur mënyra se si t’u kthehet pëlleshmëria femrave të moshuara?

Shëndetësi Lajme
Mbipesha dhe ngushtimi i lukthit

Mbipesha dhe ngushtimi i lukthit

Temat Javore
Këto pije duhet t’i shmangni para se të shkoni në krevat për të fjetur

Këto pije duhet t’i shmangni para se të shkoni në krevat për të fjetur

Të njohim produktet
A është varësia nga interneti shenjë e psikopatisë? Dëshira për të qenë ‘online’ është duke maskuar probleme më të thella

A është varësia nga interneti shenjë e psikopatisë? Dëshira për të qenë ‘online’ është duke maskuar probleme më të thella

Të tjera
Është zbuluar shkaku përse femrat shtatshkurtra më vështirë humbin peshë trupore nga ato me shtat të lartë

Është zbuluar shkaku përse femrat shtatshkurtra më vështirë humbin peshë trupore nga ato me shtat të lartë

Shëndetësi Lajme
Ilaçi të cilin shumica e marrin çdo ditë mund të shkaktojë kancer në stomak

Ilaçi të cilin shumica e marrin çdo ditë mund të shkaktojë kancer në stomak

Shëndetësi Lajme
Lëngu të cilin femra e nxjerr jashtë kur pëlcet amnioni nuk është ujë – por diçka më shumë se e neveritshme

Lëngu të cilin femra e nxjerr jashtë kur pëlcet amnioni nuk është ujë – por diçka më shumë se e neveritshme

Këshilla mjekësore
Qasja e lehtë në materiale pornografike, po ndikon në varësinë seksuale

Qasja e lehtë në materiale pornografike, po ndikon në varësinë seksuale

Shëndetësi Lajme
Ilaçi më i mirë për gastrit: Këtë pije do ta adhuroni, zgjidh problemin brenda në çast!

Ilaçi më i mirë për gastrit: Këtë pije do ta adhuroni, zgjidh problemin brenda në çast!

Mjekësi alternative
Dhuna e padukshme

Dhuna e padukshme

Temat Javore
Më shumë se një miliard njerëz obezë në mbarë botën, sugjerojnë studimet

Më shumë se një miliard njerëz obezë në mbarë botën, sugjerojnë studimet

Shëndetësi Lajme
Keni problem të flini? Aplikoni këto metoda përpara se të nevrikoseni

Keni problem të flini? Aplikoni këto metoda përpara se të nevrikoseni

Këshilla mjekësore
Këto janë profesionet që kërkohet një IQ e lartë, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e këtyre profesionistëve

Këto janë profesionet që kërkohet një IQ e lartë, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e këtyre profesionistëve

Psikologji
Sa shpesh duhet ta ndërroni furçën për pastrimin e dhëmbëve, flet ekspertja

Sa shpesh duhet ta ndërroni furçën për pastrimin e dhëmbëve, flet ekspertja

Këshilla mjekësore
Përse është e vështirë të ruhet pesha pas humbjes së kilogramëve?

Përse është e vështirë të ruhet pesha pas humbjes së kilogramëve?

Dietë
Rregulloni këtë problem sa më shpejt që të jetë e mundur – shenjat që tregojnë se keni varësi ndaj sheqerit

Rregulloni këtë problem sa më shpejt që të jetë e mundur – shenjat që tregojnë se keni varësi ndaj sheqerit

Ushqimi dhe Dieta
Pesë mite të zakonshme të shtatzënisë që mund t’i injoroni

Pesë mite të zakonshme të shtatzënisë që mund t’i injoroni

Këshilla mjekësore
Çfarë ndodh nëse nuk i lani dhëmbët vetëm për një ditë?

Çfarë ndodh nëse nuk i lani dhëmbët vetëm për një ditë?

Këshilla mjekësore
Ekspertët japin paralajmërimin, ja pse nuk duhet të merrni paracetamola rregullisht

Ekspertët japin paralajmërimin, ja pse nuk duhet të merrni paracetamola rregullisht

Shëndetësi Lajme
Katër pijet që duhet të shmangni në mëngjes pasi ju shkaktojnë fryrje

Katër pijet që duhet të shmangni në mëngjes pasi ju shkaktojnë fryrje

Ushqimi dhe Dieta
Ushqimet që duhet me patjetër t’i shmangni në mëngjes, paralajmëron gastroenterologu

Ushqimet që duhet me patjetër t’i shmangni në mëngjes, paralajmëron gastroenterologu

Ushqimi dhe Dieta
Ndjeni marramendje? Këtu janë arsyet e mundshme pse bota rrotullohet rreth teje

Ndjeni marramendje? Këtu janë arsyet e mundshme pse bota rrotullohet rreth teje

Këshilla mjekësore
Përse menjëherë e fusim gishtin në gojë kur e godasim apo e presim?

Përse menjëherë e fusim gishtin në gojë kur e godasim apo e presim?

Shëndetësi Lajme
Mbron zemrën dhe trurin: Ky është fruti më i shëndetshëm që mund të hani, sipas dietologëve

Mbron zemrën dhe trurin: Ky është fruti më i shëndetshëm që mund të hani, sipas dietologëve

Ushqim i shëndetshëm