0Shares

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka akorduar një fond prej 133.3 milionë dollarë në formë ndihme financiare për Afganistanin. Kjo shumë është pjesë e planit të arritur në nëntor të vitit 2011.

Shuma e akorduar nga FMN do të përdoret nga qeveria afgan për ti bërë ballë situatës pas largimit të forcave të huaja nga Afganistani.

Autoritet afgane bëjnë të ditur se në bisedimet më FMN është rënë dakord edhe për 2 pjesë të tjera ndihmash financiare. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)