0Shares

Partia neonazisete greke “Agimi i Artë” është duke bërë përpjekje për zgjedhimin e rrjetit të saj në tërë Shqipërinë.

Burime të besueshme nga shteti helen, japin sinjale se ‘agimartasit” kanë gjetur njerëzit e duhur për të organizuar dhe realizuar një takim të gjerë këtë fundjavë në një nga fshatrat e komunës së Finiqit, transmeton BW.

Me gjasë, disa nga krerët e organizimit të këtij takimi, gjenden në Sarandë, prej atyre që kanë influencë të konsiderueshme në pjesëtarët e minoritetit grek në këtë komunë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)