Xhaka: Ishim pa fat ndaj Brightonit, kemi mundur të kthehemi me tri pikët

LONDON, ENGLAND - DECEMBER 02: Granit Xhaka of Arsenal celebrates his team's victory after the Premier League match between Arsenal FC and Tottenham Hotspur at Emirates Stadium on December 1, 2018 in London, United Kingdom. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Arsenali nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 ndaj Brightonit në udhëtim.

Topçinjtë ishin duke udhëhequr pas golit të Pierre Emerick Aubameyang, por në pjesën e parë pësuan gol për tu barazuar ndeshja në 1-1.

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka thënë se synimi i skuadrës së tij ishte t’i marrin tri pikët dhe për këtë dhanë maksimumin.

Por sipas shqiptarit me pasaportë zvicerane skuadra e tij nuk kishte fat në këtë takim.

“Synimi ishte t’i fitonim pikët e plota dhe ne dhamë maksimumin, por ndoshta me pak fat ne kemi mundur t’i fitojmë pikët e plota. Kur ishim duke udhëhequr 1:0, ne patëm edhe dy apo tri raste të mira, por pritjet nga portieri ishin të shkëlqyera”, u shpreh Xhaka.

(Foto: Steve Bardens/Getty Images/Guliver)

“Në pjesën e dytë ishte e vështirë, Brightoni luajti shumë mirë në mbrojtje, qëndroi kompakt dhe luajti vetëm me kundërsulme. Kemi pasur raste edhe në pjesën e dytë, por jo sa në pjesën e parë”.

“Duhet të pajtohemi, ky është futbolli dhe ne duhet të përmirësojmë shumë gjëra për të ardhmen”, ka deklaruar Xhaka.

Arsenali pas 19 javëve në elitën e futbollit anglez ka grumbulluar 38 pikë dhe zë vendin e pestë në tabelë. /Telegrafi/

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Notat e lojtarëve, Ukrainë 1-2 Shqipëri: Ismajli dhe Manaj me paraqitje fantastike

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqipëria me përmbysje spektakolare ndaj Ukrainës merr tri pikët e para në Ligën e Kombeve

Kroos bëhet viral në internet me postimin e tij pasi Ronaldo shënoi golin e 900-të në karrierë

Sylvinho i kënaqur me angazhimin e lojtarëve dhe përmbysjen e rezultatit ndaj Ukrainës