LAJMI I FUNDIT:

Zjarri

316 Artikuj

Shuarja e zjarrit në pyjet pranë Berlinit problem për zjarrfikësit, shkak municioni i mbetur në zonën që dikur shërbente si terren për stërvitje ushtarake

Shuarja e zjarrit në pyjet pranë Berlinit problem për zjarrfikësit, shkak municioni i mbetur në zonën që dikur shërbente si terren për stërvitje ushtarake

Evropa
Tre pacientë të vdekur pas një zjarri në një spital të Austrisë – mediat sjellin detajet dhe pamjet nga vendi i ngjarjes

Tre pacientë të vdekur pas një zjarri në një spital të Austrisë – mediat sjellin detajet dhe pamjet nga vendi i ngjarjes

Evropa
Ngecë brenda ndërtesës së përfshirë nga zjarri në Karolinën e Veriut, punonjësi transmeton live në Facebook momentet e fundit të jetës

Ngecë brenda ndërtesës së përfshirë nga zjarri në Karolinën e Veriut, punonjësi transmeton live në Facebook momentet e fundit të jetës

Amerika
Një zjarr i madh shkatërroi një shtëpi në Angli, pronarët dhe kuajt e tyre u shpëtuan nga qentë e tyre

Një zjarr i madh shkatërroi një shtëpi në Angli, pronarët dhe kuajt e tyre u shpëtuan nga qentë e tyre

Nga Bota
Pronarët e 132 mijë Jeep Cherokee këshillohen t’i parkojnë veturat jashtë garazheve

Pronarët e 132 mijë Jeep Cherokee këshillohen t’i parkojnë veturat jashtë garazheve

Auto Lajme
Zjarrfikësit e Zelandës së Re publikuan receta për të dehurit për të parandaluar zjarret në kuzhinë

Zjarrfikësit e Zelandës së Re publikuan receta për të dehurit për të parandaluar zjarret në kuzhinë

Kuzhina
Zjarr në një bujtinë në Zelandën e Re, gjashtë të vdekur – dëshmitarët që “ikën me pizhame” tregojnë tmerrin që panë

Zjarr në një bujtinë në Zelandën e Re, gjashtë të vdekur – dëshmitarët që “ikën me pizhame” tregojnë tmerrin që panë

Nga Bota
Një gabim që bëjnë shumica e njerëzve: Pse nuk duhet ta lini karikuesin në prizë

Një gabim që bëjnë shumica e njerëzve: Pse nuk duhet ta lini karikuesin në prizë

Këshilla Lifestyle
Një furgon që transportonte depozita oksigjeni shpërtheu në zemër të Milanos, shumë makina përfshihen nga zjarri – raportohet për të lënduar

Një furgon që transportonte depozita oksigjeni shpërtheu në zemër të Milanos, shumë makina përfshihen nga zjarri – raportohet për të lënduar

Evropa
Policia amerikane publikojnë pamjet, momenti dramatik kur shpëtojnë një 84-vjeçar që gjendej në automjetin që ishte përfshirë nga zjarri

Policia amerikane publikojnë pamjet, momenti dramatik kur shpëtojnë një 84-vjeçar që gjendej në automjetin që ishte përfshirë nga zjarri

Amerika
Zjarr në një spital në Pekin, humbin jetën 21 persona – pacientët zbresin nga dritaret me çarçafë

Zjarr në një spital në Pekin, humbin jetën 21 persona – pacientët zbresin nga dritaret me çarçafë

Azia
U përfshi nga zjarri hyrja e një ndërtese në Prishtinë, nuk ka të lënduar

U përfshi nga zjarri hyrja e një ndërtese në Prishtinë, nuk ka të lënduar

Kronika e Zezë
Të paktën 10 të vdekur pasi një traget pasagjerësh u përfshi nga flakët në Filipine

Të paktën 10 të vdekur pasi një traget pasagjerësh u përfshi nga flakët në Filipine

Nga Bota
Të paktën 37 të vdekur pasi një zjarr ka përfshirë një qendër migracioni në Meksikë

Të paktën 37 të vdekur pasi një zjarr ka përfshirë një qendër migracioni në Meksikë

Nga Bota
Zjarr në ndërtesën e Institutit të Mjekësisë Ligjore, ministria thotë se nuk ka dëme

Zjarr në ndërtesën e Institutit të Mjekësisë Ligjore, ministria thotë se nuk ka dëme

Kosovë
Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë vizitoi kompaninë ELKOS Group, pas incidentit me zjarr

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë vizitoi kompaninë ELKOS Group, pas incidentit me zjarr

Biznes
“Do të restaurohet i pëlqeu apo jo keqbërësve”, deklaratat pas zjarrit në objektin e vjetër të gjimnazit në Ferizaj

“Do të restaurohet i pëlqeu apo jo keqbërësve”, deklaratat pas zjarrit në objektin e vjetër të gjimnazit në Ferizaj

Besnike Salihu
Mijëra njerëz mbesin pa strehë pas zjarrit masiv në kampin e refugjatëve Rohingya në Bangladesh

Mijëra njerëz mbesin pa strehë pas zjarrit masiv në kampin e refugjatëve Rohingya në Bangladesh

Nga Bota
Zjarr masiv në një rrokaqiell në ndërtim e sipër të Hong Kongut – dëshmitarët publikojnë pamjet nga vendi i ngjarjes

Zjarr masiv në një rrokaqiell në ndërtim e sipër të Hong Kongut – dëshmitarët publikojnë pamjet nga vendi i ngjarjes

Nga Bota
Zjarri i djeshëm në Ohër ka rrezikuar edhe disa shtëpi

Zjarri i djeshëm në Ohër ka rrezikuar edhe disa shtëpi

Maqedonia e Veriut
“Urime Pavarësia Kosovë” – bëhet virale pamja artistike me zjarr midis borës e realizuar në Tetovë

“Urime Pavarësia Kosovë” – bëhet virale pamja artistike me zjarr midis borës e realizuar në Tetovë

Fun Lajme
Zjarri në një port në Turqi u shkaktua nga tërmetet, momenti kur aeroplani “futet përmes tymit” për të ndaluar flakët

Zjarri në një port në Turqi u shkaktua nga tërmetet, momenti kur aeroplani “futet përmes tymit” për të ndaluar flakët

Turqia
Momenti kur pasagjerët dalin nga treni që mori flakë në qytetin Kent të Anglisë

Momenti kur pasagjerët dalin nga treni që mori flakë në qytetin Kent të Anglisë

Evropa
I zjarrtë dhe kontrovers: Një festival shekullor në të cilën kuajt kalojnë nëpër zjarr

I zjarrtë dhe kontrovers: Një festival shekullor në të cilën kuajt kalojnë nëpër zjarr

Çfarë të vizitosh