LAJMI I FUNDIT:

Yevgeny Prigozhin

248 Artikuj

Prigozhin është gjallë? Fotografitë e një burri në një tren kanë “ndezur” rrjetet sociale

Prigozhin është gjallë? Fotografitë e një burri në një tren kanë “ndezur” rrjetet sociale

Nga Bota
Pavarësisht rebelimit të Wagner-it, Rusia ende nderon mercenarët e vrarë në Ukrainë

Pavarësisht rebelimit të Wagner-it, Rusia ende nderon mercenarët e vrarë në Ukrainë

Nga Bota
Ngjarjet më të rëndësishme botërore që shënuan vitin 2023

Ngjarjet më të rëndësishme botërore që shënuan vitin 2023

Nga Bota
Këto janë 10 nga personalitetet e shquara që i dhanë lamtumirën botës këtë vit

Këto janë 10 nga personalitetet e shquara që i dhanë lamtumirën botës këtë vit

Nga Bota
Zbulohet se kush e vrau Prigozhinin, gazeta amerikane publikon emrin e njeriut që dha urdhrin

Zbulohet se kush e vrau Prigozhinin, gazeta amerikane publikon emrin e njeriut që dha urdhrin

Evropa
Grupi Wagner është kthyer dhe po udhëhiqet nga një Prigozhin i ri – madje kanë filluar rekrutimin e luftëtarëve

Grupi Wagner është kthyer dhe po udhëhiqet nga një Prigozhin i ri – madje kanë filluar rekrutimin e luftëtarëve

Nga Bota
Djali i Prigozhinit merr drejtimin e grupit mercenar rus, Wagner?

Djali i Prigozhinit merr drejtimin e grupit mercenar rus, Wagner?

Evropa
Copëza të një granate dore janë gjetur në trupat e viktimave, pas rrëzimit të aeroplanit të Yevgeny Prigozhin – thotë Vladimir Putin

Copëza të një granate dore janë gjetur në trupat e viktimave, pas rrëzimit të aeroplanit të Yevgeny Prigozhin – thotë Vladimir Putin

Nga Bota
Prigozhin kishte paguar 30 milionë dollarë për dy satelitë kinezë, kërkonte që të filmohet Ukraina

Prigozhin kishte paguar 30 milionë dollarë për dy satelitë kinezë, kërkonte që të filmohet Ukraina

Evropa
Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner – zbulohen disa “detaje të negociatave”

Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner – zbulohen disa “detaje të negociatave”

Nga Bota
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Nga Bota
Momenti kur aeroplani i Wagner-it rus përplaset dhe shpërthen në Mali

Momenti kur aeroplani i Wagner-it rus përplaset dhe shpërthen në Mali

Evropa
Njëri spiun dhe tjetri një gjeneral famëkeq – kush janë dy figurat ruse që kanë bërë disa vizita në Afrikë, para dhe pas vdekjes së Yevgeny Prigozhin

Njëri spiun dhe tjetri një gjeneral famëkeq – kush janë dy figurat ruse që kanë bërë disa vizita në Afrikë, para dhe pas vdekjes së Yevgeny Prigozhin

Nga Bota
Mercenarët e Wagner po kthehen në Ukrainë – nën mbikëqyrjen e Putinit?

Mercenarët e Wagner po kthehen në Ukrainë – nën mbikëqyrjen e Putinit?

Nga Bota
Publikohet renditja e 50 hebrenjve më me ndikim për vitin 2023: Prigozhin gjendet në listë, por jo edhe Zelensky

Publikohet renditja e 50 hebrenjve më me ndikim për vitin 2023: Prigozhin gjendet në listë, por jo edhe Zelensky

Azia
A po ‘çmontohet’ kampi i mercenarëve të Wagner në Bjellorusi?

A po ‘çmontohet’ kampi i mercenarëve të Wagner në Bjellorusi?

Nga Bota
“Gjithçka që di është se mbijetova”: Ish-presidenti Bush thotë se ishte tronditur kur e zbuloi se kush i shërbeu darkën, gjatë një vizite të vitit 2006 në Rusi

“Gjithçka që di është se mbijetova”: Ish-presidenti Bush thotë se ishte tronditur kur e zbuloi se kush i shërbeu darkën, gjatë një vizite të vitit 2006 në Rusi

Nga Bota
Jo, këto pamje nuk vërtetojnë se Vladimir Putin mori pjesë në funeralin e shefit të Wagner, Yevgeny Prigozhin

Jo, këto pamje nuk vërtetojnë se Vladimir Putin mori pjesë në funeralin e shefit të Wagner, Yevgeny Prigozhin

Nga Bota
Publikohet videoja e fundit e Prigozhinit pak ditë para vdekjes

Publikohet videoja e fundit e Prigozhinit pak ditë para vdekjes

Evropa
E thotë edhe Kremlini: Rrëzimi i aeroplanit që vrau Prigozhinin mund të ketë qenë ’i qëllimshëm’

E thotë edhe Kremlini: Rrëzimi i aeroplanit që vrau Prigozhinin mund të ketë qenë ’i qëllimshëm’

Nga Bota
Pamje që nxisin spekulime: Gruaja e sozisë së Prigozhinit viziton ‘varrin e shefit të Wagner një ditë pas funeralit’

Pamje që nxisin spekulime: Gruaja e sozisë së Prigozhinit viziton ‘varrin e shefit të Wagner një ditë pas funeralit’

Nga Bota
Vendi ku u rrëzua aeroplani i Prigozhinit është rrafshuar nga buldozerët

Vendi ku u rrëzua aeroplani i Prigozhinit është rrafshuar nga buldozerët

Evropa
Prigozhin u varros në fshehtësi, kreut të Wagner-it iu dha lamtumira e fundit sot në varrezat në vendlindjen e tij

Prigozhin u varros në fshehtësi, kreut të Wagner-it iu dha lamtumira e fundit sot në varrezat në vendlindjen e tij

Evropa
Putini dhe esenca e shtetit mafioz

Putini dhe esenca e shtetit mafioz

Opinione