LAJMI I FUNDIT:

Vrasja

314 Artikuj

Misterit 65-vjeçar i vjen fundi – policia e Philadelphia-s gjen identitetin e viktimës ‘djaloshi në kuti’

Misterit 65-vjeçar i vjen fundi – policia e Philadelphia-s gjen identitetin e viktimës ‘djaloshi në kuti’

Amerika
Lirohen aktivistet Neri Ferizi dhe Anita Mjeku

Lirohen aktivistet Neri Ferizi dhe Anita Mjeku

Kosovë
Vetëvrasja e Sokol Halilit, Policia: Gjatë intervenimit janë larguar anëtarët e familjes nga shtëpia

Vetëvrasja e Sokol Halilit, Policia: Gjatë intervenimit janë larguar anëtarët e familjes nga shtëpia

Kronika e Zezë
Familja Magashi kërkon hetim edhe ndaj familjarëve të Sokol Halilit

Familja Magashi kërkon hetim edhe ndaj familjarëve të Sokol Halilit

Kosovë
Specialisti i Mjekësisë Emergjente thotë se ishte pothuajse i pamundur shpëtimi i foshnjës së nënës së vrarë

Specialisti i Mjekësisë Emergjente thotë se ishte pothuajse i pamundur shpëtimi i foshnjës së nënës së vrarë

Kosovë
Pavarësisht negocimit për dorëzim nga ana e policisë, Halili nuk u bind

Pavarësisht negocimit për dorëzim nga ana e policisë, Halili nuk u bind

Kosovë
I jepet lamtumira e fundit gruas shtatzënë që u vra në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë

I jepet lamtumira e fundit gruas shtatzënë që u vra në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë

Kosovë
U arrestua të enjten në protestë, flet motra e Neri Ferizit: Ajo nuk është kriminele, por një aktiviste e të drejtave të njeriut

U arrestua të enjten në protestë, flet motra e Neri Ferizit: Ajo nuk është kriminele, por një aktiviste e të drejtave të njeriut

Elfije Boletini
Pas vrasjes së gruas shtatzënë, Kurti: Zinxhiri i papërgjegjësisë duhet (dorë)hequr

Pas vrasjes së gruas shtatzënë, Kurti: Zinxhiri i papërgjegjësisë duhet (dorë)hequr

Kosovë
Dosja hetimore: Dorasi i kishte thënë ish-bashkëshortes “Do ta vras burrin e motrës dhe do të bëj seks në prezencën tënde”

Dosja hetimore: Dorasi i kishte thënë ish-bashkëshortes “Do ta vras burrin e motrës dhe do të bëj seks në prezencën tënde”

Drejtësi
Flet babai i të dyshuarit për vrasjen e ish-bashkëshortes: Djali me pas vdekë aty, ma shumë s’isha mërzitë

Flet babai i të dyshuarit për vrasjen e ish-bashkëshortes: Djali me pas vdekë aty, ma shumë s’isha mërzitë

Elfije Boletini
Getinjo për vrasjen e shtatzënës në QKUK: Mos i fusni të gjithë burrat në një ‘thes’, dënoni njerëzit që bëjnë krime të tilla

Getinjo për vrasjen e shtatzënës në QKUK: Mos i fusni të gjithë burrat në një ‘thes’, dënoni njerëzit që bëjnë krime të tilla

Yjet
Abdixhiku, Kurtit: Po na flet si analist e opozitar – shteti që e udhëheq ka rënë në çdo drejtim, merr masa e vepro

Abdixhiku, Kurtit: Po na flet si analist e opozitar – shteti që e udhëheq ka rënë në çdo drejtim, merr masa e vepro

Kosovë
Vrasja e dyfishtë në oborrin e QKUK-së, deklarohet prokuroria: I dyshuari ende në kërkim

Vrasja e dyfishtë në oborrin e QKUK-së, deklarohet prokuroria: I dyshuari ende në kërkim

Elfije Boletini
Reagimi i Kurtit për vrasjen e 35 vjeçares, Musliu: Po shqetësohem për shëndetin mendor të kryeministrit

Reagimi i Kurtit për vrasjen e 35 vjeçares, Musliu: Po shqetësohem për shëndetin mendor të kryeministrit

Kosovë
Kurti reagon sërish ndaj vrasjes së shtatzënës: Të heqim dorë nga paragjykimi patriarkal “nderi burrëror – gruaja shërbëtore”

Kurti reagon sërish ndaj vrasjes së shtatzënës: Të heqim dorë nga paragjykimi patriarkal “nderi burrëror – gruaja shërbëtore”

Kosovë
U kërkua në disa lokacione por nuk u gjet – I dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë, ende në arrati

U kërkua në disa lokacione por nuk u gjet – I dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë, ende në arrati

Kronika e Zezë
Vrasja në QKUK, avokati Berisha: Ky do të jetë rasti i parë i dënimit me burgim të përjetshëm

Vrasja në QKUK, avokati Berisha: Ky do të jetë rasti i parë i dënimit me burgim të përjetshëm

Kosovë
Shaban Gogaj: Dënimi im do të jetë ditën kur do të dalë nga burgu dhe nuk e shoh më Agonisin

Shaban Gogaj: Dënimi im do të jetë ditën kur do të dalë nga burgu dhe nuk e shoh më Agonisin

Drejtësi
Zbardhet dëshmia e vëllezërve Beqiraj për vrasjen në ‘Don Bosko’: E ndoqëm objektivin gjithë muajin, por vrasjen e kreu Kevin Zeneli

Zbardhet dëshmia e vëllezërve Beqiraj për vrasjen në ‘Don Bosko’: E ndoqëm objektivin gjithë muajin, por vrasjen e kreu Kevin Zeneli

Shqipëri
Dëshmitari thotë se tre të akuzuarit të përfshirë në vrasjen e Oliver Ivanoviqit kanë qenë në vendin e ngjarjes

Dëshmitari thotë se tre të akuzuarit të përfshirë në vrasjen e Oliver Ivanoviqit kanë qenë në vendin e ngjarjes

Drejtësi
Babai i adoleshentes që u vra në Greqi: Në moshën 11-vjeçare ime bijë është përdhunuar nga dy shqiptarë dhe një i moshuar

Babai i adoleshentes që u vra në Greqi: Në moshën 11-vjeçare ime bijë është përdhunuar nga dy shqiptarë dhe një i moshuar

Shqipëri
Vrasja në Skenderaj, reagon deputetja Musliu: Viktima nuk është familjar i imi – tragjedi të tilla mos ndodhshin më

Vrasja në Skenderaj, reagon deputetja Musliu: Viktima nuk është familjar i imi – tragjedi të tilla mos ndodhshin më

Kosovë
Vrasja e Ivanoviqit, dëshmitari anonim thotë se refuzon të deklarohet pasi i rrezikohet jeta nga Lista “Srpska”

Vrasja e Ivanoviqit, dëshmitari anonim thotë se refuzon të deklarohet pasi i rrezikohet jeta nga Lista “Srpska”

Drejtësi