LAJMI I FUNDIT:

Ushtria Çlirimtare e Kosovës

86 Artikuj

Dëshmitari ndërkombëtar përball avokatit Emmerson e pranon se gaboi në raportin e tij për “vrasjen e civilëve nga UÇK-ja”

Dëshmitari ndërkombëtar përball avokatit Emmerson e pranon se gaboi në raportin e tij për “vrasjen e civilëve nga UÇK-ja”

Kosovë
Për çka akuzohet nga Gjykata Speciale ish-ushtari i UÇK-së, Dritan Goxhaj?

Për çka akuzohet nga Gjykata Speciale ish-ushtari i UÇK-së, Dritan Goxhaj?

Drejtësi
Jashari: Me ardhjen e kësaj qeverie është atakuar lufta e UÇK-së

Jashari: Me ardhjen e kësaj qeverie është atakuar lufta e UÇK-së

Kosovë
Krasniqi në Hagë viziton Thaçin e Veselin: Dielli do të lindë përsëri

Krasniqi në Hagë viziton Thaçin e Veselin: Dielli do të lindë përsëri

Kosovë
Mehaj kujton vëllezërit Bytyqi: Moskërkim falja nga shteti serb tregon për mendësi të pandryshuar të shtetit gjenocidal

Mehaj kujton vëllezërit Bytyqi: Moskërkim falja nga shteti serb tregon për mendësi të pandryshuar të shtetit gjenocidal

Kosovë
Ish-komandanti i UÇK-së: Ahmet Krasniqi u vra nga shqiptarët, nuk dihet kush dha urdhër

Ish-komandanti i UÇK-së: Ahmet Krasniqi u vra nga shqiptarët, nuk dihet kush dha urdhër

Kosovë
Edhe sot vazhdon gjykimi ndaj Pjetër Shalës

Edhe sot vazhdon gjykimi ndaj Pjetër Shalës

Kosovë
Bëhen 24 vjet nga rënia e dëshmorit Hazir Berisha

Bëhen 24 vjet nga rënia e dëshmorit Hazir Berisha

Kemajl Berisha
Përvjetori i rënies heroike të Shkëlzen Haradinajt

Përvjetori i rënies heroike të Shkëlzen Haradinajt

Kosovë
​“Në emër të popullit pa dëgjuar populli”, seancat e Speciales vlerësohen jotransparente

​“Në emër të popullit pa dëgjuar populli”, seancat e Speciales vlerësohen jotransparente

Kosovë
Selimi: Ne luftën nuk do ta zgjidhnim kurrë, por ishte domosdoshmëri

Selimi: Ne luftën nuk do ta zgjidhnim kurrë, por ishte domosdoshmëri

Kosovë
Thaçi: E gjithë bota e di, “shtëpia e verdhë” nuk ka ekzistuar kurrë

Thaçi: E gjithë bota e di, “shtëpia e verdhë” nuk ka ekzistuar kurrë

Kosovë
Mbrojtja publikon video kur Thaçi në vitin 1999 bënte thirrje për paqe, dhe ftonte serbët të mos ikin nga Kosova

Mbrojtja publikon video kur Thaçi në vitin 1999 bënte thirrje për paqe, dhe ftonte serbët të mos ikin nga Kosova

Kosovë
Ish-këshilltari i Thaçit: Specialja ka devijuar të vërtetën e luftës së UÇK-së

Ish-këshilltari i Thaçit: Specialja ka devijuar të vërtetën e luftës së UÇK-së

Kosovë
Prokuroria Speciale: Ish krerët e UÇK-së në Llapushnik detyruan të ndaluarit të hapin vetë varret

Prokuroria Speciale: Ish krerët e UÇK-së në Llapushnik detyruan të ndaluarit të hapin vetë varret

Kosovë
“UÇK, nderi i shqiptarëve”, “Mos ma gjyko lirinë”, “Kosova viktimë, Serbia agresore”, qytetarë të shumtë protestojnë në Hagë

“UÇK, nderi i shqiptarëve”, “Mos ma gjyko lirinë”, “Kosova viktimë, Serbia agresore”, qytetarë të shumtë protestojnë në Hagë

Kosovë
Krasniqi para trupit gjykues: Aktakuzën e kuptoj, po nuk pajtohem me të dhe nuk mbajë asnjë përgjegjësi

Krasniqi para trupit gjykues: Aktakuzën e kuptoj, po nuk pajtohem me të dhe nuk mbajë asnjë përgjegjësi

Kosovë
Qytetarë të shumtë para Speciales, në mesin e tyre edhe djali i Kadri Veselit

Qytetarë të shumtë para Speciales, në mesin e tyre edhe djali i Kadri Veselit

Kosovë
Diaspora shqiptare në Hagë, në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së

Diaspora shqiptare në Hagë, në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së

Kosovë
Rama në përkrahje të marshit për ish-krerët e UÇK-së

Rama në përkrahje të marshit për ish-krerët e UÇK-së

Kosovë
Specialja njofton se nesër nis gjykimi ndaj Hashim Thaçit dhe të akuzuarve të tjerë

Specialja njofton se nesër nis gjykimi ndaj Hashim Thaçit dhe të akuzuarve të tjerë

Kosovë
Gashi: Në “Shtëpinë e Verdhë” nuk ka pasur kurrë pjesëtarë të UÇK-së, raporti i Dick Martyt është raport politik

Gashi: Në “Shtëpinë e Verdhë” nuk ka pasur kurrë pjesëtarë të UÇK-së, raporti i Dick Martyt është raport politik

Kosovë
AAK mbështet marshin e 2 prillit: Gjithmonë kemi besuar në pafajësinë e pjesëtarëve të UÇK-së

AAK mbështet marshin e 2 prillit: Gjithmonë kemi besuar në pafajësinë e pjesëtarëve të UÇK-së

Kosovë
Krasniqi-Goodman fton qytetarët t’i bashkohen marshit më 2 prill: Kriminelët serbë të lirë, çlirimtarët po gjykohen

Krasniqi-Goodman fton qytetarët t’i bashkohen marshit më 2 prill: Kriminelët serbë të lirë, çlirimtarët po gjykohen

Kosovë