LAJMI I FUNDIT:

Twitter

956 Artikuj

Tani është e qartë, mësohet se në çfarë Musk dëshiron ta shndërroj platformën X

Tani është e qartë, mësohet se në çfarë Musk dëshiron ta shndërroj platformën X

Media Sociale
Musk rivalizon YouTube, X lanson aplikacionin për video që funksionon në të gjitha pajisjet

Musk rivalizon YouTube, X lanson aplikacionin për video që funksionon në të gjitha pajisjet

Media Sociale
X-i i Elon Muskut jashtë funksionit

X-i i Elon Muskut jashtë funksionit

Media Sociale
Kryeministri australian e quan Elon Musk një ‘miliarder arrogant’, në një përplasje rreth pamjeve të sulmit me thikë në kishë

Kryeministri australian e quan Elon Musk një ‘miliarder arrogant’, në një përplasje rreth pamjeve të sulmit me thikë në kishë

Nga Bota
Platforma X po krijon një seksion të veçantë për përmbajtje + 18

Platforma X po krijon një seksion të veçantë për përmbajtje + 18

Media Sociale
X me video aplikacion të ngjashëm me atë të YouTube, do të jetë i qasshëm në televizorët e Samsung dhe Amazon

X me video aplikacion të ngjashëm me atë të YouTube, do të jetë i qasshëm në televizorët e Samsung dhe Amazon

Aplikacione
X prezanton veçori të reja kërkimi për përdoruesit premium

X prezanton veçori të reja kërkimi për përdoruesit premium

Aplikacione
X pezullon shkurtimisht llogarinë e të vesë së Alexei Navalny, nga rrjeti social thanë se ishte një gabim në sistem

X pezullon shkurtimisht llogarinë e të vesë së Alexei Navalny, nga rrjeti social thanë se ishte një gabim në sistem

Lajme Teknologji
Taylor Swift, Papa, Putini: Kujt i beson në epokën e gënjeshtrës dhe inteligjencës artificiale?

Taylor Swift, Papa, Putini: Kujt i beson në epokën e gënjeshtrës dhe inteligjencës artificiale?

Fakte
Elon Musk për herë të tretë para gjykatës nën hetimin e blerjes së Twitter

Elon Musk për herë të tretë para gjykatës nën hetimin e blerjes së Twitter

Lajme Teknologji
MrBeast zbulon fitimet nga videoja e parë në X, vendos t’i ndajë në një lojë për ndjekësit e tij – fatin mund ta provoni edhe ju

MrBeast zbulon fitimet nga videoja e parë në X, vendos t’i ndajë në një lojë për ndjekësit e tij – fatin mund ta provoni edhe ju

Lajme Teknologji
YouTuber’-i më i famshëm në botë MrBeast, publikon videon e parë në X për të testuar të ardhurat që do të fitojë nga rrjeti social i Muskit

YouTuber’-i më i famshëm në botë MrBeast, publikon videon e parë në X për të testuar të ardhurat që do të fitojë nga rrjeti social i Muskit

Yjet
Musk ka shkarkuar 80 për qind të inxhinierëve të sigurisë së Twitterit

Musk ka shkarkuar 80 për qind të inxhinierëve të sigurisë së Twitterit

Media Sociale
Vlera e X thuhet se ka rënë 71% që nga blerja nga Musk dhe ndryshimi i emrit nga Twitter

Vlera e X thuhet se ka rënë 71% që nga blerja nga Musk dhe ndryshimi i emrit nga Twitter

Media Sociale
Viti në një fjalë: X

Viti në një fjalë: X

Jemima Kelly
Çfarë duhet bërë me dezinformimin

Çfarë duhet bërë me dezinformimin

Fakte
BE-ja nis një hetim ndaj X të Elon Musk për dezinformim rreth luftës Izrael-Hamas

BE-ja nis një hetim ndaj X të Elon Musk për dezinformim rreth luftës Izrael-Hamas

Lajme Teknologji
Llogaria e teoricientit të konspiracionit Alex Jones do të rikthehet në X, pas sondazhit nga Elon Musk

Llogaria e teoricientit të konspiracionit Alex Jones do të rikthehet në X, pas sondazhit nga Elon Musk

Media Sociale
A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

Lajme Teknologji
X lanson një mjet kërkimi pune

X lanson një mjet kërkimi pune

Media Sociale
X (ish-Twitter) tani vlen 19 miliardë dollarë, më pak se gjysma e asaj që Elon Musk pagoi për të

X (ish-Twitter) tani vlen 19 miliardë dollarë, më pak se gjysma e asaj që Elon Musk pagoi për të

Media Sociale
Një vit nga blerja e Twitter-it nga Elon Musk, miliarderi amerikan i bën thirrje përdoruesve të X-it të mos e përdorin 24 orë

Një vit nga blerja e Twitter-it nga Elon Musk, miliarderi amerikan i bën thirrje përdoruesve të X-it të mos e përdorin 24 orë

Media Sociale
Rrjeti social X me funksione të reja, audio dhe video thirrje

Rrjeti social X me funksione të reja, audio dhe video thirrje

Media Sociale
Musk konsideron “heqjen” e platformës X nga Evropa?

Musk konsideron “heqjen” e platformës X nga Evropa?

Aplikacione