LAJMI I FUNDIT:

Top lajmet e javës

120 Artikuj

Info

Këtu do të gjeni artikujt të cilët kanë përmbledhur lajmet e javës së fundit.

Vendosja e kamerave në veri dhe shqiptimi i dy dënimeve me mbi 20 vjet burgim për vrasje dhe dhunim – lajmet që shënuan javën

Vendosja e kamerave në veri dhe shqiptimi i dy dënimeve me mbi 20 vjet burgim për vrasje dhe dhunim – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Votimi historik për Kosovën në Asamblenë Parlamentare, vrasja e rëndë në Pejë e ndalimi i shtetasve të Kosovës në pikëkalimet kufitare të Serbisë – top lajmet e javës

Votimi historik për Kosovën në Asamblenë Parlamentare, vrasja e rëndë në Pejë e ndalimi i shtetasve të Kosovës në pikëkalimet kufitare të Serbisë – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Ligji i ri për trafikun dhe gjobat, regjistrimi i popullsisë dhe plani 6-miliardë euro i BE-së për Ballkanin Perëndimor – top lajmet e javës

Ligji i ri për trafikun dhe gjobat, regjistrimi i popullsisë dhe plani 6-miliardë euro i BE-së për Ballkanin Perëndimor – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Miratimi i opinionit të Bakoyannis për anëtarësimin e Kosovës në KiE, propozimi i PDK-së për zgjedhjet dhe intervistimi i ambasadorit Berishaj – lajmet e javës

Miratimi i opinionit të Bakoyannis për anëtarësimin e Kosovës në KiE, propozimi i PDK-së për zgjedhjet dhe intervistimi i ambasadorit Berishaj – lajmet e javës

Besnike Salihu
Deklarata e ndihmës-sekretarit amerikan pas kërcënimeve të Vuçiqit, reagimi i presidentes Osmani dhe largimi i mbi 47 mijë monedhave të falsifikuara – lajmet e javës

Deklarata e ndihmës-sekretarit amerikan pas kërcënimeve të Vuçiqit, reagimi i presidentes Osmani dhe largimi i mbi 47 mijë monedhave të falsifikuara – lajmet e javës

Besnike Salihu
Ditët e Epopesë dhe rrëfimi i Besarta Jasharit, deklarata e ndihmësadministratores së USAID-it dhe aksionet e PSD-së – lajmet e javës

Ditët e Epopesë dhe rrëfimi i Besarta Jasharit, deklarata e ndihmësadministratores së USAID-it dhe aksionet e PSD-së – lajmet e javës

Besnike Salihu
6 miliardë euro për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, deklarata e Osmanit në Turqi dhe reagimi i Konjufcës për “sms” e Dejona Mihalit – lajmet e javës

6 miliardë euro për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, deklarata e Osmanit në Turqi dhe reagimi i Konjufcës për “sms” e Dejona Mihalit – lajmet e javës

Besnike Salihu
Rigjykimi në rastin ndaj Krivaqës, deklaratat e Osmanit për raportet me miqtë ndërkombëtarë dhe zjarri në Shtëpinë e Pleqve – lajmet e javës

Rigjykimi në rastin ndaj Krivaqës, deklaratat e Osmanit për raportet me miqtë ndërkombëtarë dhe zjarri në Shtëpinë e Pleqve – lajmet e javës

Besnike Salihu
Deklarata e ministrit gjerman se Kosova ka mbështetje ushtarake, anulimi i vendimit për pronat në Badovc dhe përballja e Kurtit me Vuçiqin në Këshill të Sigurimit – lajmet e javës

Deklarata e ministrit gjerman se Kosova ka mbështetje ushtarake, anulimi i vendimit për pronat në Badovc dhe përballja e Kurtit me Vuçiqin në Këshill të Sigurimit – lajmet e javës

Besnike Salihu
Heqja e vizave nga Izraeli, dënimi i Pal Lekajt për 53-milionëshin dhe ndalimi i dinarit serb – lajmet që shënuan javën

Heqja e vizave nga Izraeli, dënimi i Pal Lekajt për 53-milionëshin dhe ndalimi i dinarit serb – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Mbyllja e komunave paralele të Serbisë, dëshmia e Naim Murselit, i dyshuar për vrasjen e gruas dhe deklarata e Stoltenbergut për sigurinë në Kosovë – lajmet e javës

Besnike Salihu
Lëndimi i minatorëve, lëndimi i një vajze nga rrëzimi i kulmit të komunës së Prishtinës dhe dërgimi i FSK-së në Britani për trajnimin e ukrainasve – lajmet e javës

Lëndimi i minatorëve, lëndimi i një vajze nga rrëzimi i kulmit të komunës së Prishtinës dhe dërgimi i FSK-së në Britani për trajnimin e ukrainasve – lajmet e javës

Besnike Salihu
Kërkesa për raketat “Javelin”, pajisja e policisë me armë të gjata VHS-2 dhe arrestimi i disa zyrtarëve të ATK – lajmet që shënuan javën

Kërkesa për raketat “Javelin”, pajisja e policisë me armë të gjata VHS-2 dhe arrestimi i disa zyrtarëve të ATK – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
“Banjska të mos përsëritet, ta luftojmë nëse ndodh sërish” – deklarata e ministrit Cameron, arrestimi i ish-ushtarit të UÇK-së nga Serbia dhe përleshja në Merdar – lajmet e javës

“Banjska të mos përsëritet, ta luftojmë nëse ndodh sërish” – deklarata e ministrit Cameron, arrestimi i ish-ushtarit të UÇK-së nga Serbia dhe përleshja në Merdar – lajmet e javës

Besnike Salihu
“Ende asnjë aktakuzë për sulmin terrorist në Banjskë”, “Nuk është çështje e tij” – përplasjet mes Kurtit e Isufajt e betimi i ushtarëve të rinj – lajmet që shënuan javën

“Ende asnjë aktakuzë për sulmin terrorist në Banjskë”, “Nuk është çështje e tij” – përplasjet mes Kurtit e Isufajt e betimi i ushtarëve të rinj – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Deklarata e Osmanit për masat e BE-së, “oferta” e Kurtit për shkrimin e një draft-statuti për Asociacionin dhe marrja nën menaxhim e “Rajska Banja” nga AKP – lajmet e javës

Deklarata e Osmanit për masat e BE-së, “oferta” e Kurtit për shkrimin e një draft-statuti për Asociacionin dhe marrja nën menaxhim e “Rajska Banja” nga AKP – lajmet e javës

Besnike Salihu
Buxheti i shtetit dhe vendimet e Speciales për Mustafën dhe Haradinajn – lajmet që shënuan javën

Buxheti i shtetit dhe vendimet e Speciales për Mustafën dhe Haradinajn – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Procesimi i pagesës për ngrohje për familjet në asistencë sociale, vendimi i Apelit për pagat në gjyqësor dhe njoftimi i INTERPOL-it për Radoiçiqin – lajmet që shënuan javën

Procesimi i pagesës për ngrohje për familjet në asistencë sociale, vendimi i Apelit për pagat në gjyqësor dhe njoftimi i INTERPOL-it për Radoiçiqin – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Vrasja e Liridona Murselit, aksioni i Policisë për grabitjen në Suharekë dhe identifikimi i grupit që shpërndante eurot false – lajmet që shënuan javën

Vrasja e Liridona Murselit, aksioni i Policisë për grabitjen në Suharekë dhe identifikimi i grupit që shpërndante eurot false – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Grabitja e armatosur në Suharekë, rrëzimi i Ligjit për masat e përkohshme të produkteve themelore dhe vizita e Stoltenbergut – top lajmet e javës

Grabitja e armatosur në Suharekë, rrëzimi i Ligjit për masat e përkohshme të produkteve themelore dhe vizita e Stoltenbergut – top lajmet e javës

Besnike Salihu
E kanë parë apo jo opozita draft-statutin, qëndrimi i SHBA-së për Asociacionin dhe konvertimi i targave në veri – lajmet e javës

E kanë parë apo jo opozita draft-statutin, qëndrimi i SHBA-së për Asociacionin dhe konvertimi i targave në veri – lajmet e javës

Besnike Salihu
Sanksionet e SHBA-së për Nexhat Krasniqin, debati i ashpër në Kuvend mes Kurtit e liderëve opozitarë dhe protesta e Njësisë elitare të Policisë para Qeverisë

Sanksionet e SHBA-së për Nexhat Krasniqin, debati i ashpër në Kuvend mes Kurtit e liderëve opozitarë dhe protesta e Njësisë elitare të Policisë para Qeverisë

Besnike Salihu
Deklarata e Shaheen, qëndrimi i Ramës për kontrollin e veriut nga KFOR-i dhe detajet se ku i mbajti stërvitjet grupi terrorist – lajmet e javës

Deklarata e Shaheen, qëndrimi i Ramës për kontrollin e veriut nga KFOR-i dhe detajet se ku i mbajti stërvitjet grupi terrorist – lajmet e javës

Kosovë
Takimet e Osmanit me liderët evropianë, fushata informuese për liberalizimin e vizave dhe humbja e rastit në arbitrazh me “Countur Global” – lajmet e javës

Takimet e Osmanit me liderët evropianë, fushata informuese për liberalizimin e vizave dhe humbja e rastit në arbitrazh me “Countur Global” – lajmet e javës

Besnike Salihu