LAJMI I FUNDIT:

Tanket

45 Artikuj

MrBeast e grin një Lamborghini Gallardo – tjetrin e gjuan me tanke

MrBeast e grin një Lamborghini Gallardo – tjetrin e gjuan me tanke

Auto Fun
SHBA i jep dritën e gjelbër “serisë së parë të tankeve Abrams” – zbulohet se kur do të mbërrijnë në Ukrainë

SHBA i jep dritën e gjelbër “serisë së parë të tankeve Abrams” – zbulohet se kur do të mbërrijnë në Ukrainë

Nga Bota
“Të mrekullueshme, Ben…”: Ministri ukrainas publikon video, falënderon Britaninë për tanket e dërguara

“Të mrekullueshme, Ben…”: Ministri ukrainas publikon video, falënderon Britaninë për tanket e dërguara

Nga Bota
Gjermania dërgon tanket Leopard “të shumëpritura” në Ukrainë

Gjermania dërgon tanket Leopard “të shumëpritura” në Ukrainë

Nga Bota
“Gati për t’u vendosur në vijën e frontit”: Trupat ukrainase përfundojnë stërvitjen me tanket britanike Challenger

“Gati për t’u vendosur në vijën e frontit”: Trupat ukrainase përfundojnë stërvitjen me tanket britanike Challenger

Nga Bota
Derisa ukrainasit po furnizohen me Leopard 2 dhe Abrams, Rusia dërgon në fushëbetejë tanket e vjetra T-55

Derisa ukrainasit po furnizohen me Leopard 2 dhe Abrams, Rusia dërgon në fushëbetejë tanket e vjetra T-55

Evropa
Polonia do t’i dërgojë në Ukrainë tanket Leopard 2 “në dy ose tre javët e ardhshme”

Polonia do t’i dërgojë në Ukrainë tanket Leopard 2 “në dy ose tre javët e ardhshme”

Nga Bota
Rusia ka humbur rreth gjysmën e tankeve – dhe ky nuk është problemi i vetëm i luftës së saj në Ukrainë

Rusia ka humbur rreth gjysmën e tankeve – dhe ky nuk është problemi i vetëm i luftës së saj në Ukrainë

Nga Bota
Tanket ruse shkatërrohen në fushën e minuar në lindje të Ukrainës

Tanket ruse shkatërrohen në fushën e minuar në lindje të Ukrainës

Evropa
Poshtërimi i radhës për Putinin: Ukrainasit shkatërrojnë 31 automjete të blinduara – në këtë kaos, tanket ruse po shkelnin njerëzit e tyre

Poshtërimi i radhës për Putinin: Ukrainasit shkatërrojnë 31 automjete të blinduara – në këtë kaos, tanket ruse po shkelnin njerëzit e tyre

Nga Bota
Edhe motra e Kim Jong Un është “e shqetësuar” nga dërgimi i tankeve nga Perëndimi në Ukrainë

Edhe motra e Kim Jong Un është “e shqetësuar” nga dërgimi i tankeve nga Perëndimi në Ukrainë

Nga Bota
Pse Rusia mund të shqetësohet për furnizimin e Ukrainës me tanke?

Pse Rusia mund të shqetësohet për furnizimin e Ukrainës me tanke?

Nga Bota
Lista e plotë e vendeve që do të dërgojnë tanke në Ukrainë

Lista e plotë e vendeve që do të dërgojnë tanke në Ukrainë

Nga Bota
Pas miratimit nga Berlini për dërgimin e tankeve Leopard 2 në Ukrainë, reagon ministri ukrainas i Mbrojtjes: Faleminderit popullit gjerman

Pas miratimit nga Berlini për dërgimin e tankeve Leopard 2 në Ukrainë, reagon ministri ukrainas i Mbrojtjes: Faleminderit popullit gjerman

Evropa
Pse janë tanket kaq të rëndësishme për Ukrainën?

Pse janë tanket kaq të rëndësishme për Ukrainën?

Evropa
A ka nevojë Ukraina për tanke, për të fituar luftën kundër Rusisë?

A ka nevojë Ukraina për tanke, për të fituar luftën kundër Rusisë?

Nga Bota
Presidenti i Këshillit Evropian: Mbështesë propozimin që Ukrainës t’i dërgohen tanke

Presidenti i Këshillit Evropian: Mbështesë propozimin që Ukrainës t’i dërgohen tanke

Evropa
Ukrainasit shkatërrojnë konvojin e tankeve ruse, publikojnë pamjet

Ukrainasit shkatërrojnë konvojin e tankeve ruse, publikojnë pamjet

Evropa
Ukraina thotë se ka shkatërruar një të tretën e tankeve moderne të Rusisë

Ukraina thotë se ka shkatërruar një të tretën e tankeve moderne të Rusisë

Nga Bota
Ukraina tani ka më shumë tanke në terren sesa Rusia, thotë zyrtari i mbrojtjes amerikane

Ukraina tani ka më shumë tanke në terren sesa Rusia, thotë zyrtari i mbrojtjes amerikane

Nga Bota
Sezoni i baltës në Ukrainë po i lë tanket ruse të mbërthyera në baltë – për “t’u nxjerrë” më vonë nga fermerët ukrainas me traktorë

Sezoni i baltës në Ukrainë po i lë tanket ruse të mbërthyera në baltë – për “t’u nxjerrë” më vonë nga fermerët ukrainas me traktorë

Nga Bota
Ndihen efektet e sanksioneve, fabrika ruse për prodhimin e tankeve pezullon punën

Ndihen efektet e sanksioneve, fabrika ruse për prodhimin e tankeve pezullon punën

Evropa
Njihuni me 25 ushtritë më të fuqishme në botë

Njihuni me 25 ushtritë më të fuqishme në botë

Nga Bota
Forca të shumta të ushtrisë turke pranë kufirit me Sirinë, me qindra mjete të ndryshme të blinduara ia mësyjnë kurdëve

Forca të shumta të ushtrisë turke pranë kufirit me Sirinë, me qindra mjete të ndryshme të blinduara ia mësyjnë kurdëve

Nga Bota