LAJMI I FUNDIT:

Stresi

402 Artikuj

Ku shkon dhjami që shkakton stresi?

Ku shkon dhjami që shkakton stresi?

Të tjera
Nuk flini me qenin? Ja përse mbase për këtë gjë do të duhej të mendoheni

Nuk flini me qenin? Ja përse mbase për këtë gjë do të duhej të mendoheni

Kërshëri
Inati po ju shëndosh? Ç’thotë shkenca për zemërimin!

Inati po ju shëndosh? Ç’thotë shkenca për zemërimin!

Psikologji
Edhe lumturia e madhe sjell stres

Edhe lumturia e madhe sjell stres

Shëndetësi Lajme
Njerëzit tani po e kuptojnë pse fërkojnë këmbët para se të bien në gjumë

Njerëzit tani po e kuptojnë pse fërkojnë këmbët para se të bien në gjumë

Interesante
Fuqia e qetësisë, një praktikë që largon stresin

Fuqia e qetësisë, një praktikë që largon stresin

Psikologji
Pastrimi, përmirëson koncentrimin

Pastrimi, përmirëson koncentrimin

Lifestyle
Me gjuhë prekni qiellzën dhe merrni frymë 60 sekonda: Shikoni se çfarë do të ndodhë me organizmin tuaj!

Me gjuhë prekni qiellzën dhe merrni frymë 60 sekonda: Shikoni se çfarë do të ndodhë me organizmin tuaj!

Të tjera
Pesë arsye të papritura pse nuk mund të humbni peshë

Pesë arsye të papritura pse nuk mund të humbni peshë

Këshilla mjekësore
Nëse nuk jeni të uritur në mëngjes, mund të keni çrregullim të metabolizmit

Nëse nuk jeni të uritur në mëngjes, mund të keni çrregullim të metabolizmit

Shëndetësi Lajme
Keni vazhdimisht ftohje dhe ju kruhet lëkura? Nutricionistët paralajmërojnë të mos i anashkaloni shenjat

Keni vazhdimisht ftohje dhe ju kruhet lëkura? Nutricionistët paralajmërojnë të mos i anashkaloni shenjat

Këshilla mjekësore
Pesë arsye pse jeni të fryrë e që nuk kanë të bëjnë me ushqimin

Pesë arsye pse jeni të fryrë e që nuk kanë të bëjnë me ushqimin

Këshilla mjekësore
Si ta reduktoni kortizolin në trup

Si ta reduktoni kortizolin në trup

Këshilla mjekësore
Ju duket sikur dikush është në dhomë kur jeni duke fjetur – si shpjegohet?

Ju duket sikur dikush është në dhomë kur jeni duke fjetur – si shpjegohet?

Psikologji
Nga ndryshimet në lëkurë deri te ulja e libidosë – shtatë efektet anësore të stresit që duhet t’i dini

Nga ndryshimet në lëkurë deri te ulja e libidosë – shtatë efektet anësore të stresit që duhet t’i dini

Psikologji
Mbani lule jaseminin në dhomë: E largon ankthin, depresionin dhe sulmet e panikut

Mbani lule jaseminin në dhomë: E largon ankthin, depresionin dhe sulmet e panikut

Lule
Lirohuni nga stresi për tre minuta

Lirohuni nga stresi për tre minuta

Psikologji
Gjashtë mënyra natyrale për ta ulur shtypjen e gjakut

Gjashtë mënyra natyrale për ta ulur shtypjen e gjakut

Këshilla mjekësore
Keni dëgjuar për Eustresin? Po, ekziston dhe mund të jetë i dobishëm për ju

Keni dëgjuar për Eustresin? Po, ekziston dhe mund të jetë i dobishëm për ju

Psikologji
Si ta shpejtoni metabolizmin dhe ta eliminoni yndyrën në mënyrë natyrale

Si ta shpejtoni metabolizmin dhe ta eliminoni yndyrën në mënyrë natyrale

Këshilla mjekësore
Dy efekte të mira anësore të masturbimit

Dy efekte të mira anësore të masturbimit

Të tjera
Nënat me dy fëmijë dhe orar të plotë të punës janë 40% më të stresuara

Nënat me dy fëmijë dhe orar të plotë të punës janë 40% më të stresuara

Karriera
Nëse çdo ditë mbështetni këmbët për mur do t’ju ndodhin tri ndryshime të rëndësishme në trup

Nëse çdo ditë mbështetni këmbët për mur do t’ju ndodhin tri ndryshime të rëndësishme në trup

Të tjera
Faktorët që mund të ndikojnë në thinjen e parakohshme të flokëve

Faktorët që mund të ndikojnë në thinjen e parakohshme të flokëve

Flokë dhe stil