LAJMI I FUNDIT:

Starlink

86 Artikuj

Mbyllja e internetit Starlink në Sudan rrezikon “dënimin” e miliona sudanezëve, paralajmërohet Musk

Mbyllja e internetit Starlink në Sudan rrezikon “dënimin” e miliona sudanezëve, paralajmërohet Musk

Lajme Teknologji
Starlink tani i qasshëm edhe në Shqipëri

Starlink tani i qasshëm edhe në Shqipëri

Lajme Teknologji
Rusët po blejnë terminale Starlink në vendet arabe, thotë inteligjenca ukrainase – tregohet sa paguan për një të tillë

Rusët po blejnë terminale Starlink në vendet arabe, thotë inteligjenca ukrainase – tregohet sa paguan për një të tillë

Nga Bota
Musk mohon akuzat se forcat ruse po përdorin terminalet e Starlink

Musk mohon akuzat se forcat ruse po përdorin terminalet e Starlink

Botë
Inovacionet që as nuk i kemi imagjinuar ndonjëherë – 10 ndryshimet me Inteligjencë Artificiale që do të vijnë në vitet 2024-2025

Inovacionet që as nuk i kemi imagjinuar ndonjëherë – 10 ndryshimet me Inteligjencë Artificiale që do të vijnë në vitet 2024-2025

Lajme Teknologji
Starlinku apo 5G, cili e ka rrjetin më të shpejtë?

Starlinku apo 5G, cili e ka rrjetin më të shpejtë?

Lajme Teknologji
SpaceX lëshon satelitët e parë të shërbimit telefonik

SpaceX lëshon satelitët e parë të shërbimit telefonik

Mobile
Starlink lansoi satelitët që do të ofrojnë shërbime celulare nga hapësira për këdo në planet

Starlink lansoi satelitët që do të ofrojnë shërbime celulare nga hapësira për këdo në planet

Lajme Teknologji
Misioni i Starlink po realizohet – satelitët e rinj që pritet të lansohen, do të ofrojnë shërbim satelitor dhe internet tek pajisjet celulare

Misioni i Starlink po realizohet – satelitët e rinj që pritet të lansohen, do të ofrojnë shërbim satelitor dhe internet tek pajisjet celulare

Shkencë
SpaceX ka lëshuar në hapësirë 22 satelitë Starlink

SpaceX ka lëshuar në hapësirë 22 satelitë Starlink

Lajme Teknologji
Pamje ekskluzive: Satelitët e Starlinkut në qiellin e Kosovës

Pamje ekskluzive: Satelitët e Starlinkut në qiellin e Kosovës

Interesante
Sprovë e madhe për Elon Musk – a do të mund ta furnizojë Gazën e shkatërruar me internet të Starlinkut

Sprovë e madhe për Elon Musk – a do të mund ta furnizojë Gazën e shkatërruar me internet të Starlinkut

Nga Bota
Izraeli kundërshton vendosjen e internetit Starlink në Gaza: Hamasi do ta përdorë për aktivitete terroriste

Izraeli kundërshton vendosjen e internetit Starlink në Gaza: Hamasi do ta përdorë për aktivitete terroriste

Azia
Musk thotë se Starlink do të ofrojë shërbime për “organizatat e njohura ndërkombëtare të ndihmës në Gaza”

Musk thotë se Starlink do të ofrojë shërbime për “organizatat e njohura ndërkombëtare të ndihmës në Gaza”

Nga Bota
SpaceX ka publikuar detajet e “Starlink për telefona”

SpaceX ka publikuar detajet e “Starlink për telefona”

Mobile
“A i kushtoi egoja jote, jetë ukrainasve?” – Musk refuzon t’i përgjigjet gazetarit pas çaktivizimit të Starlink, që pengoi sulmin ndaj forcave ruse

“A i kushtoi egoja jote, jetë ukrainasve?” – Musk refuzon t’i përgjigjet gazetarit pas çaktivizimit të Starlink, që pengoi sulmin ndaj forcave ruse

Lajme Teknologji
Starlink i Muskut dështoi përsëri gjatë sulmit ukrainas ndaj flotës ruse

Starlink i Muskut dështoi përsëri gjatë sulmit ukrainas ndaj flotës ruse

Evropa
Musk konfirmon se kishte ndaluar një sulm të madh të ukrainasve ndaj forcave ruse

Musk konfirmon se kishte ndaluar një sulm të madh të ukrainasve ndaj forcave ruse

Evropa
Grupi Anonymous Sudan hakoi X-in, me dhjetëra mijëra përdorues të prekur – kanë një kërkesë për Elon Muskun

Grupi Anonymous Sudan hakoi X-in, me dhjetëra mijëra përdorues të prekur – kanë një kërkesë për Elon Muskun

Lajme Teknologji
Elon Musk konsideroi tërheqjen e Starlink nga Ukraina pas ‘bisedës së shkëlqyer me Putinin’?

Elon Musk konsideroi tërheqjen e Starlink nga Ukraina pas ‘bisedës së shkëlqyer me Putinin’?

Lajme Teknologji
Kamera në Havai regjistroi shi meteorësh dhe një “karrocë” të papritur satelitësh

Kamera në Havai regjistroi shi meteorësh dhe një “karrocë” të papritur satelitësh

Shkencë
Nis misioni më i fundit Falcon 9 Starlink i SpaceX

Nis misioni më i fundit Falcon 9 Starlink i SpaceX

Lajme Teknologji
SpaceX do të nis dy misione Starlink

SpaceX do të nis dy misione Starlink

Lajme Teknologji
Ukrainasit të zhgënjyer: Elon Musk pengoi një sulm të planifikuar në një anije ruse pranë Krimesë

Ukrainasit të zhgënjyer: Elon Musk pengoi një sulm të planifikuar në një anije ruse pranë Krimesë

Evropa