LAJMI I FUNDIT:

Spiunët rusë

49 Artikuj

Flasin spiunët rusë të arrestuar në Gramsh

Flasin spiunët rusë të arrestuar në Gramsh

Shqipëri
NYT reportazh për “spiunët” rusë të kapur në Shqipëri, Timofeeva: Burgu në Rusi është më i keq se këtu

NYT reportazh për “spiunët” rusë të kapur në Shqipëri, Timofeeva: Burgu në Rusi është më i keq se këtu

Shqipëri
Autoritetet polake thonë se kanë “thyer” rrjetin e spiunazhit

Autoritetet polake thonë se kanë “thyer” rrjetin e spiunazhit

Evropa
Kishin vendosur kamera sekrete “për të vëzhguar” perëndimorët që shkonin në Ukrainë, në Poloni arrestohen një grup spiunësh rusë

Kishin vendosur kamera sekrete “për të vëzhguar” perëndimorët që shkonin në Ukrainë, në Poloni arrestohen një grup spiunësh rusë

Nga Bota
U dëbuan nga vendet e BE-së, u rishfaqën në Serbi – këta janë diplomatët rusë që “kanë gjetur shtëpi” në Beograd

U dëbuan nga vendet e BE-së, u rishfaqën në Serbi – këta janë diplomatët rusë që “kanë gjetur shtëpi” në Beograd

Serbia
Dy helikopterë dhe forca speciale që kalonin me litar nëpër dritaret e një vile – detaje të arrestimit të ‘çiftit të neglizhuar’ të Suedisë të akuzuar për spiunazh për Rusinë

Dy helikopterë dhe forca speciale që kalonin me litar nëpër dritaret e një vile – detaje të arrestimit të ‘çiftit të neglizhuar’ të Suedisë të akuzuar për spiunazh për Rusinë

Nga Bota
Incidenti në Gramsh, Rusia: Ekstradoni Svetlana Timofoeva, vodhi sekretet tona

Incidenti në Gramsh, Rusia: Ekstradoni Svetlana Timofoeva, vodhi sekretet tona

Shqipëri
Blindat e ushtrisë shihen duke transportuar materiale në zonën ku u kapën tre spiunët rusë në Gramsh

Blindat e ushtrisë shihen duke transportuar materiale në zonën ku u kapën tre spiunët rusë në Gramsh

Shqipëri
Shërbimi Sekret i Ukrainës arreston çiftin bashkëshortor, pretendohet se janë spiunë rusë

Shërbimi Sekret i Ukrainës arreston çiftin bashkëshortor, pretendohet se janë spiunë rusë

Evropa
Sekretet e misionit në Gramsh: Pse dy rusët dhe ukrainasi mbanin lingota ari me vete dhe kartela telefoni me numra shqiptarë

Sekretet e misionit në Gramsh: Pse dy rusët dhe ukrainasi mbanin lingota ari me vete dhe kartela telefoni me numra shqiptarë

Shqipëri
“Isha udhëzuar nga shërbimet sekrete”, mjeti që përdorën rusët për të hyrë në uzinën në Gramsh dhe sulmi ndaj ushtarëve në uzinën e armëve në Shqipëri – përmbledhje e ngjarjes 

“Isha udhëzuar nga shërbimet sekrete”, mjeti që përdorën rusët për të hyrë në uzinën në Gramsh dhe sulmi ndaj ushtarëve në uzinën e armëve në Shqipëri – përmbledhje e ngjarjes 

Besnike Salihu
Ngjarja e Gramshit, rusi pohon: Isha udhëzuar nga shërbimet sekrete

Ngjarja e Gramshit, rusi pohon: Isha udhëzuar nga shërbimet sekrete

Shqipëri
Media britanike shkruan për “poshtërimin e Putinit” në Shqipëri: Spiunët rusë kapen në flagrancë, po përpiqeshin të hynin në fabrikën e armëve

Media britanike shkruan për “poshtërimin e Putinit” në Shqipëri: Spiunët rusë kapen në flagrancë, po përpiqeshin të hynin në fabrikën e armëve

Shqipëri
‘Rusëve u është sekuestruar dron’, gazetari: Kishin informacione për uzinën

‘Rusëve u është sekuestruar dron’, gazetari: Kishin informacione për uzinën

Shqipëri
Mjeti që përdorën rusët për të hyrë në uzinën në Gramsh

Mjeti që përdorën rusët për të hyrë në uzinën në Gramsh

Shqipëri
“U cenua siguria në Shqipëri dhe rajon” – Mehaj dënon sulmin e rusëve në Gramsh

“U cenua siguria në Shqipëri dhe rajon” – Mehaj dënon sulmin e rusëve në Gramsh

Kosovë
Politikani serb: BE-ja nuk e kupton se Rusia përmes Serbisë dhe Republika Srpska mund të provokojë një luftë në Ballkan

Politikani serb: BE-ja nuk e kupton se Rusia përmes Serbisë dhe Republika Srpska mund të provokojë një luftë në Ballkan

Serbia
Austria dëbon katër diplomatë rusë

Austria dëbon katër diplomatë rusë

Evropa
Inteligjenca e Ukrainës publikon “të dhëna për 620 spiunë rusë që veprojnë në Evropë”

Inteligjenca e Ukrainës publikon “të dhëna për 620 spiunë rusë që veprojnë në Evropë”

Nga Bota
Sllovakia ekspozon dhe dëbon spiunin e GRU-së ruse Sergey Solomasov

Sllovakia ekspozon dhe dëbon spiunin e GRU-së ruse Sergey Solomasov

Evropa
Ministrja Haxhiu: Njëri nga serbët e arrestuar në Prishtinë ka kontakte me BIA-n, dhe Rusinë

Ministrja Haxhiu: Njëri nga serbët e arrestuar në Prishtinë ka kontakte me BIA-n, dhe Rusinë

Drejtësi
Inteligjenca amerikane: Zero Hedge shpërndarëse e propagandës së Kremlinit, pesë media po drejtohen nga spiunët rusë

Inteligjenca amerikane: Zero Hedge shpërndarëse e propagandës së Kremlinit, pesë media po drejtohen nga spiunët rusë

Amerika
Turqia arreston gjashtë shtetas rusë nën dyshimin për spiunazh

Turqia arreston gjashtë shtetas rusë nën dyshimin për spiunazh

Turqia
NATO dëbon tetë rusë nga misioni i saj, punuan fshehurazi si spiunë

NATO dëbon tetë rusë nga misioni i saj, punuan fshehurazi si spiunë

Nga Bota