LAJMI I FUNDIT:

Sergei Lavrov

203 Artikuj

Një fotografi e manipuluar e Trumpit dhe ministrit të jashtëm rus përhapet në internet – por cili është realiteti rreth saj?

Një fotografi e manipuluar e Trumpit dhe ministrit të jashtëm rus përhapet në internet – por cili është realiteti rreth saj?

Nga Bota
Daçiq e quan jetike për Serbinë ruajtjen e marrëdhënieve me Rusinë e Kinën

Daçiq e quan jetike për Serbinë ruajtjen e marrëdhënieve me Rusinë e Kinën

Serbia
Daçiq takohet me Lavrovin, përqafim i ngrohtë para ndeshjes Serbi-Rusi

Daçiq takohet me Lavrovin, përqafim i ngrohtë para ndeshjes Serbi-Rusi

Serbia
Ministri i Jashtëm rus vjen me një ‘zgjidhje për luftën në Ukrainë’ – edhe pse e pranon se ‘nuk do të merret parasysh nga Perëndimi’

Ministri i Jashtëm rus vjen me një ‘zgjidhje për luftën në Ukrainë’ – edhe pse e pranon se ‘nuk do të merret parasysh nga Perëndimi’

Nga Bota
Rusia reagon për herë të parë lidhur me pretendimet se mund të nisë një luftë me NATO-n

Rusia reagon për herë të parë lidhur me pretendimet se mund të nisë një luftë me NATO-n

Evropa
Ministri i Jashtëm ukrainas zbulon momente interesante nga negociata mes Moskës dhe Kievit: Ndjeja nevojën ta godisja Lavrovin në fytyrë

Ministri i Jashtëm ukrainas zbulon momente interesante nga negociata mes Moskës dhe Kievit: Ndjeja nevojën ta godisja Lavrovin në fytyrë

Evropa
Lavrov për Maqedoninë: Me vite keni pasur emër poshtërues, por e dimë të vërtetën edhe të emrit të ri

Lavrov për Maqedoninë: Me vite keni pasur emër poshtërues, por e dimë të vërtetën edhe të emrit të ri

Maqedonia e Veriut
Sot vazhdon Këshilli i Ministrave të OSBE-së në Shkup, pritet të merren vendime të rëndësishme

Sot vazhdon Këshilli i Ministrave të OSBE-së në Shkup, pritet të merren vendime të rëndësishme

Maqedonia e Veriut
“A mund të më lini të qetë? Ju lutem!” – Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

“A mund të më lini të qetë? Ju lutem!” – Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Ballkan
Si udhëtoi avioni i Lavrovit për në Shkup pasi Bullgaria mbylli hapësirën ajrore për shkak të Zakharovës

Si udhëtoi avioni i Lavrovit për në Shkup pasi Bullgaria mbylli hapësirën ajrore për shkak të Zakharovës

Maqedonia e Veriut
Kovaçevski nuk do të takohet me Lavrovin: Nuk është fitore diplomatike e Rusisë, është fitore e OSBE-së

Kovaçevski nuk do të takohet me Lavrovin: Nuk është fitore diplomatike e Rusisë, është fitore e OSBE-së

Maqedonia e Veriut
Lavrov në Shkup ka ardhur përmes Turqisë dhe Greqisë, Bullgaria nuk e ka lejuar fluturimin për shkak të Zakharovës

Lavrov në Shkup ka ardhur përmes Turqisë dhe Greqisë, Bullgaria nuk e ka lejuar fluturimin për shkak të Zakharovës

Maqedonia e Veriut
Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se pse Rusia është izoluar dhe sanksionuar

Nga Bota
Borrell vjen në Shkup, por nuk do të bisedoj me Lavrovin

Borrell vjen në Shkup, por nuk do të bisedoj me Lavrovin

Politikë
Bullgaria lejon avionin e Lavrovit të fluturojë mbi hapësirën e saj ajrore për të ateruar në Shkup

Bullgaria lejon avionin e Lavrovit të fluturojë mbi hapësirën e saj ajrore për të ateruar në Shkup

Politikë
Samiti i OSBE-së në Shkup, Bullgaria e gatshme të lejojë fluturimin e Lavrovit

Samiti i OSBE-së në Shkup, Bullgaria e gatshme të lejojë fluturimin e Lavrovit

Politikë
Lavrov: Do të vij në Shkup për takimin e OSBE-së, nëse Bullgaria hap hapësirën ajrore

Lavrov: Do të vij në Shkup për takimin e OSBE-së, nëse Bullgaria hap hapësirën ajrore

Politikë
Samiti i OSBE-së – Blinken do të jetë në Shkup, për Lavrovin ende nuk ka konfirmim

Samiti i OSBE-së – Blinken do të jetë në Shkup, për Lavrovin ende nuk ka konfirmim

Politikë
Qeveria e Maqedonisë autorizon MPJ për dhënien e lejes për ardhjen e Lavrovit në Shkup

Qeveria e Maqedonisë autorizon MPJ për dhënien e lejes për ardhjen e Lavrovit në Shkup

Politikë
Petrovska: Nuk e kuptoj pse Lavrov do të vinte në Shkup duke marrë parasysh sjelljen në politikën e jashtme ruse

Petrovska: Nuk e kuptoj pse Lavrov do të vinte në Shkup duke marrë parasysh sjelljen në politikën e jashtme ruse

Maqedonia e Veriut
Zelensky dhe Lavrov në të njëjtën hapësirë për herë të parë që nga fillimi i luftës

Zelensky dhe Lavrov në të njëjtën hapësirë për herë të parë që nga fillimi i luftës

Evropa
Putini ende nuk mund të shkojë në Mal të Zi, hyrja i ndalohet edhe Kadyrovit

Putini ende nuk mund të shkojë në Mal të Zi, hyrja i ndalohet edhe Kadyrovit

Mali i Zi
Der Spiegel: Rusia po e paralizon OSBE-në, duke spiunuar dhe sabotuar punën e saj

Der Spiegel: Rusia po e paralizon OSBE-në, duke spiunuar dhe sabotuar punën e saj

Nga Bota
Rusia dhe Serbia po koordinohen për takimin e Ivica Daçiqit dhe Sergei Lavrovit në Moskë

Rusia dhe Serbia po koordinohen për takimin e Ivica Daçiqit dhe Sergei Lavrovit në Moskë

Serbia