LAJMI I FUNDIT:

Rritja e Pagave

151 Artikuj

SBASHK: Qeveria mashtroi me shifrat, në vend të 20 milionëve ofroi 12 milionë euro

SBASHK: Qeveria mashtroi me shifrat, në vend të 20 milionëve ofroi 12 milionë euro

Kosovë
45 milionë euro kostoja vjetore e rritjes së pagave për mësimdhënësit, nëse plotësohet kërkesa e SBASHK-ut

45 milionë euro kostoja vjetore e rritjes së pagave për mësimdhënësit, nëse plotësohet kërkesa e SBASHK-ut

Lulzim Ahmeti
Ismaili-opozitës: Votojeni projektligjin për rritjen e pagave për mjekët

Ismaili-opozitës: Votojeni projektligjin për rritjen e pagave për mjekët

Politikë
Reçica: Të ruajmë stabilitetin fiskal në vend

Reçica: Të ruajmë stabilitetin fiskal në vend

Financa
Minatorët e Trepçës në grevë kërkojnë rritjen e pagave për 20%

Minatorët e Trepçës në grevë kërkojnë rritjen e pagave për 20%

Të Tjera
​Minatorët e “Trepçës” në grevë

​Minatorët e “Trepçës” në grevë

Kosovë
LDK: Koalicioni PAN përgjegjës për gjendjen në shëndetësi

LDK: Koalicioni PAN përgjegjës për gjendjen në shëndetësi

Kosovë
Komuniteti artistik nga sot merr pagat me rritje

Komuniteti artistik nga sot merr pagat me rritje

Cult+
Hamza: Me buxhetin e vitit 2019, 770 milionë euro investime kapitale (Video)

Hamza: Me buxhetin e vitit 2019, 770 milionë euro investime kapitale (Video)

Financa
Veseli: Nga viti i ardhshëm rriten pagat për stafin shëndetësor

Veseli: Nga viti i ardhshëm rriten pagat për stafin shëndetësor

Kosovë
BSPK e mbështet protestën e punëtorëve të KEDS-it për rritje pagash

BSPK e mbështet protestën e punëtorëve të KEDS-it për rritje pagash

Të Tjera
Gjermania, vendi me rritjen më të madhe të rrogave, se mesatarja evropiane

Gjermania, vendi me rritjen më të madhe të rrogave, se mesatarja evropiane

Të Tjera
Rukiqi: Kosova nuk ka nevojë për kaq shumë Zona Ekonomike

Rukiqi: Kosova nuk ka nevojë për kaq shumë Zona Ekonomike

Biznes
Krasniqi: Gjyqtarët dhe prokurorët rrezikojnë të humbin pagat e larta nëse dalin kundër politikanëve

Krasniqi: Gjyqtarët dhe prokurorët rrezikojnë të humbin pagat e larta nëse dalin kundër politikanëve

Kosovë
Ministri Beqaj dhe kabineti i tij, nuk kanë pranuar t’i marrin pagat me rritje

Ministri Beqaj dhe kabineti i tij, nuk kanë pranuar t’i marrin pagat me rritje

Kosovë
Vetëvendosje reagon ashpër për rritjen e pagave

Vetëvendosje reagon ashpër për rritjen e pagave

Kosovë
Rëndohet kuleta e kryeministrit Haradinaj dhe kabinetit qeveritar, u dalin pagat me rritje

Rëndohet kuleta e kryeministrit Haradinaj dhe kabinetit qeveritar, u dalin pagat me rritje

Financa
Disa ministra ia bëjnë ‘bllok’ pagës me rritje

Disa ministra ia bëjnë ‘bllok’ pagës me rritje

Të Tjera
Vetëvendosje dorëzoi në Prokurori kallëzimin penal për rritjen e pagave

Vetëvendosje dorëzoi në Prokurori kallëzimin penal për rritjen e pagave

Financa
Pas Kushtetueses, VV-ja nesër dorëzon kallëzim penal në Prokurori për rritjen e pagave

Pas Kushtetueses, VV-ja nesër dorëzon kallëzim penal në Prokurori për rritjen e pagave

Financa
Hoxha: Jemi duke diskutuar me ministrat nëse do t’i marrim pagat me rritje

Hoxha: Jemi duke diskutuar me ministrat nëse do t’i marrim pagat me rritje

Financa
Haradinaj: Javën e ardhshme një vendim i ri për rritjen e pagave

Haradinaj: Javën e ardhshme një vendim i ri për rritjen e pagave

Financa
Vendimi i Qeverisë për rritjen e pagave mbetet i pakthyeshëm

Vendimi i Qeverisë për rritjen e pagave mbetet i pakthyeshëm

Financa
AKK: Rritja e pagave nga Haradinaj është konflikt interesi, do të marrim masa ligjore

AKK: Rritja e pagave nga Haradinaj është konflikt interesi, do të marrim masa ligjore

Financa