LAJMI I FUNDIT:

Rishi Sunak

140 Artikuj

Kryeministri britanik në cilësinë e “futbollistit” – pamjet bëhen virale

Kryeministri britanik në cilësinë e “futbollistit” – pamjet bëhen virale

Interesante
Kryeministri britanik njofton një formë të re të Shërbimit Kombëtar të detyrueshëm për të rinjtë

Kryeministri britanik njofton një formë të re të Shërbimit Kombëtar të detyrueshëm për të rinjtë

Nga Bota
Ministri britanik shfaqet këmbëzbathur në tren, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Ministri britanik shfaqet këmbëzbathur në tren, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Fun Lajme
Paralajmëron kryeministri britanik: Bota ndodhet në prag të përshkallëzimit të rrezikshëm bërthamor

Paralajmëron kryeministri britanik: Bota ndodhet në prag të përshkallëzimit të rrezikshëm bërthamor

Evropa
Rama bisedë telefonike me kryeministrin Rishi Sunak, zbardhen temat e diskutuara

Rama bisedë telefonike me kryeministrin Rishi Sunak, zbardhen temat e diskutuara

Shqipëri
Hamasi pranon marrëveshjen e propozuar nga Egjipti dhe Katari për një armëpushim në Gazë

Hamasi pranon marrëveshjen e propozuar nga Egjipti dhe Katari për një armëpushim në Gazë

Nga Bota
E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

Nga Bota
Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Nga Bota
Netanyahu i përgjigjet telefonatës së kryeministrit britanik

Netanyahu i përgjigjet telefonatës së kryeministrit britanik

Evropa
Zbardhen detajet e takimit mes Macron dhe Sunak ku u diskutua edhe për Ukrainën

Zbardhen detajet e takimit mes Macron dhe Sunak ku u diskutua edhe për Ukrainën

Nga Bota
Izraeli vret tre britanikë në Gaza, reagon ashpër kryeministri Rishi Sunak

Izraeli vret tre britanikë në Gaza, reagon ashpër kryeministri Rishi Sunak

Evropa
“Ndërhyrje e pazakontë” në Britani, dy ministra i kërkojnë kryeministrit Sunak që të rrisë shpenzimet e mbrojtjes

“Ndërhyrje e pazakontë” në Britani, dy ministra i kërkojnë kryeministrit Sunak që të rrisë shpenzimet e mbrojtjes

Evropa
Reagimet e NATO-s, Gjermanisë, Britanisë,… – pas deklaratës së Macron për “mundësinë e vendosjes së trupave në Ukrainë”

Reagimet e NATO-s, Gjermanisë, Britanisë,… – pas deklaratës së Macron për “mundësinë e vendosjes së trupave në Ukrainë”

Nga Bota
Sunak reagon pas intervistës së Putinit: Pretendimet e tij janë qesharake

Sunak reagon pas intervistës së Putinit: Pretendimet e tij janë qesharake

Evropa
Kanceri i mbretit Charles u ‘zbulua herët’, thotë kryeministri britanik

Kanceri i mbretit Charles u ‘zbulua herët’, thotë kryeministri britanik

Evropa
Sunak lë të kuptohet se Britania e Madhe mund të njohë shtetin palestinez ndërsa mbështet komentet e Cameronit

Sunak lë të kuptohet se Britania e Madhe mund të njohë shtetin palestinez ndërsa mbështet komentet e Cameronit

Evropa
MPJ-ja ruse tha se ushtaraku ukrainas kishte një tatuazh që vlen më shumë se njëmijë fjalë – i reagon deputetja britanike Alicia Kearns

MPJ-ja ruse tha se ushtaraku ukrainas kishte një tatuazh që vlen më shumë se njëmijë fjalë – i reagon deputetja britanike Alicia Kearns

Evropa
Ai që sundon valët e sundon botën dhe Kriza e Detit të Kuq do të tregojë nëse kjo është e vërtetë

Ai që sundon valët e sundon botën dhe Kriza e Detit të Kuq do të tregojë nëse kjo është e vërtetë

Opinione
Çfarë dimë për sulmet dhe cilat strategji po shfrytëzohen kundër Houthive

Çfarë dimë për sulmet dhe cilat strategji po shfrytëzohen kundër Houthive

Azia
Ukraina dhe Britania nënshkruajnë marrëveshje sigurie në Kiev – sa miliardë euro britanikët ndanë për ukrainasit

Ukraina dhe Britania nënshkruajnë marrëveshje sigurie në Kiev – sa miliardë euro britanikët ndanë për ukrainasit

Evropa
Rishi Sunak do të vizitojë Kievin për të nënshkruar marrëveshje për bashkëpunim sigurie me shtetin ukrainas

Rishi Sunak do të vizitojë Kievin për të nënshkruar marrëveshje për bashkëpunim sigurie me shtetin ukrainas

Evropa
Mbi 18 mijë viza u refuzuan nga Ambasada britanike në Tiranë

Mbi 18 mijë viza u refuzuan nga Ambasada britanike në Tiranë

Shqipëri
Britania e Madhe falënderon Shqipërinë: Marrëveshja për azilkërkuesit uli me 90% numrin e mbërritjeve

Britania e Madhe falënderon Shqipërinë: Marrëveshja për azilkërkuesit uli me 90% numrin e mbërritjeve

Shqipëri
Kryeministri britanik, Sunak: Ushtarët tanë po e ruajnë paqen në Kosovë

Kryeministri britanik, Sunak: Ushtarët tanë po e ruajnë paqen në Kosovë

Kosovë