LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria Themelore e Ferizajt

56 Artikuj

Dosja e shtatë të arrestuarve, avokati Berisha dyshohet se mori 11 mijë euro nga klienti që s’mund ta mbronte ligjërisht

Dosja e shtatë të arrestuarve, avokati Berisha dyshohet se mori 11 mijë euro nga klienti që s’mund ta mbronte ligjërisht

Drejtësi
Dhunimi i të miturës në Ferizaj, Prokuroria kërkon të caktohet masa e paraburgimit për të dyshuarin

Dhunimi i të miturës në Ferizaj, Prokuroria kërkon të caktohet masa e paraburgimit për të dyshuarin

Drejtësi
Viktima i pagoi brenda një viti 40 mijë euro vetëm për fajde – paraburgim për të dyshuarin nga Ferizaj

Viktima i pagoi brenda një viti 40 mijë euro vetëm për fajde – paraburgim për të dyshuarin nga Ferizaj

Drejtësi
Apeli vërteton dënimin prej 2 vite e 3 muaj burgim ndaj zyrtarëve të Drejtorisë për Migrim dhe pjesëtarëve të FSK-së

Apeli vërteton dënimin prej 2 vite e 3 muaj burgim ndaj zyrtarëve të Drejtorisë për Migrim dhe pjesëtarëve të FSK-së

Drejtësi
Aksioni i së enjtes në Prishtinë, Ferizaj, Vushtrri, Lipjan e Viti – sekuestrohen 84 mijë euro, 22 vetura, motoçikleta e dokumente

Aksioni i së enjtes në Prishtinë, Ferizaj, Vushtrri, Lipjan e Viti – sekuestrohen 84 mijë euro, 22 vetura, motoçikleta e dokumente

Kosovë
Rasti “Brezovica”, arrestohen 15 të dyshuar dhe konfiskohen para, vetura, armë e dokumente

Rasti “Brezovica”, arrestohen 15 të dyshuar dhe konfiskohen para, vetura, armë e dokumente

Kosovë
Rasti i grabitjes në Shtime, kërkohet paraburgim ndaj katër të dyshuarve

Rasti i grabitjes në Shtime, kërkohet paraburgim ndaj katër të dyshuarve

Drejtësi
Detaje nga aksioni policor në disa komuna – bastisje në autosallone, shtëpi e lokale

Detaje nga aksioni policor në disa komuna – bastisje në autosallone, shtëpi e lokale

Drejtësi
Rasti “Brezovica” – policia me aksion në disa komuna

Rasti “Brezovica” – policia me aksion në disa komuna

Kosovë
Ngritet aktakuzë ndaj 15 personave për rastin e koduar “Gropa”

Ngritet aktakuzë ndaj 15 personave për rastin e koduar “Gropa”

Drejtësi
Rasti “Brezovica 1”: Për leje ndërtimore, investitori ua dha 60 mijë euro ish-kryetarit të Shtërpcës dhe drejtorit të Kadastrit

Rasti “Brezovica 1”: Për leje ndërtimore, investitori ua dha 60 mijë euro ish-kryetarit të Shtërpcës dhe drejtorit të Kadastrit

Drejtësi
Vazhdon aksioni për sekuestrimin e objekteve të ndërtuara pa leje në zonën e Brezovicës

Vazhdon aksioni për sekuestrimin e objekteve të ndërtuara pa leje në zonën e Brezovicës

Kosovë
Prokurori Maloku thotë se ish-kryetari i Shtërpcës dyshohet se përfitoi kundërligjshëm mbi 2 milionë euro nga ndërtimet në Brezovicë

Prokurori Maloku thotë se ish-kryetari i Shtërpcës dyshohet se përfitoi kundërligjshëm mbi 2 milionë euro nga ndërtimet në Brezovicë

Kosovë
Prokurori që po heton rastin “Brezovica”: Në Kosovë ka dhjetëra Brezovica, momenti i fundit të veprohet

Prokurori që po heton rastin “Brezovica”: Në Kosovë ka dhjetëra Brezovica, momenti i fundit të veprohet

Kosovë
Dhunohet seksualisht nga ish i fejuari një grua në Ferizaj – kërkohet paraburgim për të dyshuarin

Dhunohet seksualisht nga ish i fejuari një grua në Ferizaj – kërkohet paraburgim për të dyshuarin

Kronika e Zezë
Dhunohet seksualisht një 18 vjeçare në Ferizaj, arrestohet i dyshuari

Dhunohet seksualisht një 18 vjeçare në Ferizaj, arrestohet i dyshuari

Jehona Hulaj
Prokuroria vazhdon aksionin në zonën e Brezovicës

Prokuroria vazhdon aksionin në zonën e Brezovicës

Drejtësi
Prokuroria Themelore në Ferizaj vazhdon aksionin në zonën e Brezovicës

Prokuroria Themelore në Ferizaj vazhdon aksionin në zonën e Brezovicës

Kosovë
Nuk dihen motivet e vrasjes në Ferizaj, i dyshuari ndalohet për 48 orë  

Nuk dihen motivet e vrasjes në Ferizaj, i dyshuari ndalohet për 48 orë  

Drejtësi
Aksioni “Gropa” në Ferizaj, kërkohet paraburgim për 15 të arrestuarit – prokuroria thotë se lëndën e parë të drogës e morën në Iran

Aksioni “Gropa” në Ferizaj, kërkohet paraburgim për 15 të arrestuarit – prokuroria thotë se lëndën e parë të drogës e morën në Iran

Drejtësi
Vrasja e 30 vjeçarit dhe plagosja e një tjetri – gjithçka që dihet deri tani për rastin tragjik në Kaçanik

Vrasja e 30 vjeçarit dhe plagosja e një tjetri – gjithçka që dihet deri tani për rastin tragjik në Kaçanik

Kosovë
Tërhoqën 95 mijë euro nga llogaria bankare e një personi tjetër, kërkohet paraburgim ndaj dy personave

Tërhoqën 95 mijë euro nga llogaria bankare e një personi tjetër, kërkohet paraburgim ndaj dy personave

Drejtësi
Ngritet aktakuzë ndaj U.D. të drejtorit të Spitalit në Ferizaj për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Ngritet aktakuzë ndaj U.D. të drejtorit të Spitalit në Ferizaj për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Drejtësi
Përfundon aksioni në Shtërpcë – arrestohet një doganier dhe kryetari i bordit të “Ski Center Brezovica”

Përfundon aksioni në Shtërpcë – arrestohet një doganier dhe kryetari i bordit të “Ski Center Brezovica”

Drejtësi