LAJMI I FUNDIT:

Rasti “Brezovica” – policia me aksion në disa komuna

Rasti “Brezovica” – policia me aksion në disa komuna
Arkiv
Reklama

Policia e Kosovës me urdhër të Prokurorisë së Ferizajt, është duke zhvilluar një aksion policor i cili lidhet me rastin “Brezovica”.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar, kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari.


Jashari ka thënë se aksioni është duke vazhduar ende dhe i njëjti po realizohet në disa lokacione.

“Po aksioni ka nisur qysh në mëngjes dhe është duke u zhvilluar në disa lokacione si Prishtinë, e Ferizaj”, ka thënë Jashari.

Ai ka shtuar se pas përfundimit të këtij aksioni do të dalin me detaje tjera.

Ndërkaq zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Baki Kelani i ka thënë Telegrafit se aksioni po zhvillohet në katër rajone.

“Sot, në orët e hershme të mëngjesit Policia e Kosovës në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë, ka filluar realizimin e një operacioni policorë, i cili përfshinë disa lokacione në katër rajone, Prishtinë, Ferizaj, Mitrovicë Jugu dhe Gjilan”, ka thënë Kelani.

Ai ka shtuar se operacioni policor ka të bëjë me hetimet dhe luftën kundër fenomenit të fajdeve, ku për informacione dhe detaje shtesë do të njoftoheni pas përfundimit të operacionit policor. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Behgjet Pacolli publikon foton e gruas së këshilltarit të tij që u vra në Prishtinë

Behgjet Pacolli publikon foton e gruas së këshilltarit të tij që u vra në Prishtinë

Lajme
Si udhëtoi avioni i Lavrovit për në Shkup pasi Bullgaria mbylli hapësirën ajrore për shkak të Zakharovës

Si udhëtoi avioni i Lavrovit për në Shkup pasi Bullgaria mbylli hapësirën ajrore për shkak të Zakharovës

Lajme
Grabitja e armatosur në Prishtinë ku mbeti e vrarë një grua, policia me detaje të reja

Grabitja e armatosur në Prishtinë ku mbeti e vrarë një grua, policia me detaje të reja

Kronika e Zezë
Vrasja e rëndë, dhëndri theri me thikë vjehrrin në Prishtinë

Vrasja e rëndë, dhëndri theri me thikë vjehrrin në Prishtinë

Kronika e Zezë
Dy vrasje brenda një nate në Prishtinë, prokuroria: Po punojmë në ndriçimin e të gjitha rrethanave

Dy vrasje brenda një nate në Prishtinë, prokuroria: Po punojmë në ndriçimin e të gjitha rrethanave

Drejtësi
Deliu: Ngjarje të rënda po ndodhin, është krijuar pasiguri e frikshme

Deliu: Ngjarje të rënda po ndodhin, është krijuar pasiguri e frikshme

Lajme
Kalo në kategori