LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Uruguait

165 Artikuj

Formacionet zyrtare: Portugalia luan për kualifikim, Uruguai për t’iu afruar fazës tjetër

Formacionet zyrtare: Portugalia luan për kualifikim, Uruguai për t’iu afruar fazës tjetër

Përfaqësueset
Lëndimi i Danilo Pereiras “që askush nuk mund ta shpjegojë”

Lëndimi i Danilo Pereiras “që askush nuk mund ta shpjegojë”

Përfaqësueset
Uruguai i pafat, ndalet nga Koreja e Jugut

Uruguai i pafat, ndalet nga Koreja e Jugut

Përfaqësueset
Uruguai – Koreja e Jugut, formacionet zyrtare

Uruguai – Koreja e Jugut, formacionet zyrtare

Përfaqësueset
Favoritët për ta fituar Kampionatin Botëror pas humbjes së Argjentinës – Anglia pozicionohet e dyta

Favoritët për ta fituar Kampionatin Botëror pas humbjes së Argjentinës – Anglia pozicionohet e dyta

Përfaqësueset
Nga Maracanazo në Mineirazo dhe “Dora e Zotit” – ndeshjet më të paharrueshme në historinë e Kupës së Botës

Nga Maracanazo në Mineirazo dhe “Dora e Zotit” – ndeshjet më të paharrueshme në historinë e Kupës së Botës

Shkumbin Pireva
Top 10: Anglia me skuadrën me të vlefshme në “Katari 2022”, përpara Francës, Brazilit dhe Portugalisë

Top 10: Anglia me skuadrën me të vlefshme në “Katari 2022”, përpara Francës, Brazilit dhe Portugalisë

Përfaqësueset
Prezantimi unik i listës së Uruguait për Katar 2022: Tregojnë bukuritë e vendit, me trajnerin para hartës, duke zbuluar vendlindjet e të gjithë lojtarëve

Prezantimi unik i listës së Uruguait për Katar 2022: Tregojnë bukuritë e vendit, me trajnerin para hartës, duke zbuluar vendlindjet e të gjithë lojtarëve

Përfaqësueset
Nga Suarez dhe Valverde te Nunez e Araujo – Uruguai publikon listën për “Katar 2022”

Nga Suarez dhe Valverde te Nunez e Araujo – Uruguai publikon listën për “Katar 2022”

Përfaqësueset
Nga Vinicius Jr te Bellingham, Saka dhe Saliba – formacioni më i mirë me debutuesit e Kupës së Botës “Katar 2022”

Nga Vinicius Jr te Bellingham, Saka dhe Saliba – formacioni më i mirë me debutuesit e Kupës së Botës “Katar 2022”

Përfaqësueset
Datat, oraret, stadiumet dhe gjithçka tjetër që duhet t’i dini për 64 ndeshjet e Kupës së Botës që zhvillohet në Katar

Datat, oraret, stadiumet dhe gjithçka tjetër që duhet t’i dini për 64 ndeshjet e Kupës së Botës që zhvillohet në Katar

Driton Gajraku
Nga Pogba te Jota dhe James – formacioni me yjet që pritet ta humbasin Kupën e Botës “Katar 2022” shkaku i lëndimeve

Nga Pogba te Jota dhe James – formacioni me yjet që pritet ta humbasin Kupën e Botës “Katar 2022” shkaku i lëndimeve

Përfaqësueset
Luis Suarez i jep këshilla Darwin Nunezit pas kartonit të kuq me Liverpoolin

Luis Suarez i jep këshilla Darwin Nunezit pas kartonit të kuq me Liverpoolin

Premier League
Futbollisti i Serie A është dënuar me 14 muaj burg për armëmbajtje – nuk mund të kthehet të luajë te Sassuolo pasi duhet ta vuajë dënimin

Futbollisti i Serie A është dënuar me 14 muaj burg për armëmbajtje – nuk mund të kthehet të luajë te Sassuolo pasi duhet ta vuajë dënimin

Serie A
Çdo ekip që është kualifikuar deri më tani në “Katar 2022” dhe pesë vendet që ende nuk e kanë prerë biletën

Çdo ekip që është kualifikuar deri më tani në “Katar 2022” dhe pesë vendet që ende nuk e kanë prerë biletën

Driton Gajraku
Skandal në CONMEBOL: Polemika të shumta me kualifikimin e Uruguait dhe eliminimin e Perusë, VAR-i nuk rishikoi golin e dukshëm të mysafirëve

Skandal në CONMEBOL: Polemika të shumta me kualifikimin e Uruguait dhe eliminimin e Perusë, VAR-i nuk rishikoi golin e dukshëm të mysafirëve

Përfaqësueset
Ronaldo, Messi, Aguero, Suarez: 10 lojtarët me më shumë gola të shënuar në shekullin e 21-të

Ronaldo, Messi, Aguero, Suarez: 10 lojtarët me më shumë gola të shënuar në shekullin e 21-të

Shkumbin Pireva
Zyrtare: Uruguai largon nga posti i përzgjedhësit Oscar Tabarezi pas 15 vitesh

Zyrtare: Uruguai largon nga posti i përzgjedhësit Oscar Tabarezi pas 15 vitesh

Përfaqësueset
Luis Suarez shënoi supergol nga gjuajtja e lirë ndaj Brazilit

Luis Suarez shënoi supergol nga gjuajtja e lirë ndaj Brazilit

Përfaqësueset
Brazili fiton thellë ndaj Uruguait, Argjentina me vështirësi ndaj Perusë

Brazili fiton thellë ndaj Uruguait, Argjentina me vështirësi ndaj Perusë

Përfaqësueset
Lautaro rrëfen arsyen pse qau pas zëvendësimit në fitoren e Argjentinës

Lautaro rrëfen arsyen pse qau pas zëvendësimit në fitoren e Argjentinës

Ndërkombëtare
Dukej si një asistim, por Messi ka shënuar një gol të ‘çmendur’ te Argjentina

Dukej si një asistim, por Messi ka shënuar një gol të ‘çmendur’ te Argjentina

Ndërkombëtare
Argjentina rikthehet te fitoret, Brazili ndalet për herë të parë në kualifikime

Argjentina rikthehet te fitoret, Brazili ndalet për herë të parë në kualifikime

Ndërkombëtare
Top 20 përfaqësueset më të vlefshme në botë – Anglia e para, Belgjika e dhjeta

Top 20 përfaqësueset më të vlefshme në botë – Anglia e para, Belgjika e dhjeta

Përfaqësueset