LAJMI I FUNDIT:

Pakistani

88 Artikuj

Shkon në 13 numri i viktimave nga tërmeti që goditi Afganistanin dhe Pakistanin

Shkon në 13 numri i viktimave nga tërmeti që goditi Afganistanin dhe Pakistanin

Azia
Të paktën dy të vdekur pas tërmetit të fuqishëm në Pakistan

Të paktën dy të vdekur pas tërmetit të fuqishëm në Pakistan

Azia
Si një grua pakistaneze, duke përdorur rrjetet sociale, arriti të gjente vrasësin e babait të saj 14 vjet më vonë

Si një grua pakistaneze, duke përdorur rrjetet sociale, arriti të gjente vrasësin e babait të saj 14 vjet më vonë

Nga Bota
Nëntë të vdekur dhe të paktën 13 të tjerë të plagosur pas një sulmi me bombë në Pakistanin jugperëndimor

Nëntë të vdekur dhe të paktën 13 të tjerë të plagosur pas një sulmi me bombë në Pakistanin jugperëndimor

Nga Bota
Dy vëllezër pakistanezë largohen pas gati 20 vitesh nga Guantanamo – nuk kishte asnjë akuzë zyrtare kundër tyre

Dy vëllezër pakistanezë largohen pas gati 20 vitesh nga Guantanamo – nuk kishte asnjë akuzë zyrtare kundër tyre

Azia
Militantë sulmojnë selinë e policisë në kryeqytetin e Pakistanit, të paktën dy vrarë

Militantë sulmojnë selinë e policisë në kryeqytetin e Pakistanit, të paktën dy vrarë

Azia
U fut në ambasadën turke në SHBA dhe dhuroi 30 milionë dollarë për të prekurit nga tërmeti – deshi të mbetet anonim

U fut në ambasadën turke në SHBA dhe dhuroi 30 milionë dollarë për të prekurit nga tërmeti – deshi të mbetet anonim

Amerika
Pakistani po e bllokon Wikipedia-n

Pakistani po e bllokon Wikipedia-n

Aplikacione
Shkon në 100 numri i të vdekurve pas sulmit në një xhami në Pakistan

Shkon në 100 numri i të vdekurve pas sulmit në një xhami në Pakistan

Azia
​India e Pakistani shkëmbejnë listat e objekteve bërthamore

​India e Pakistani shkëmbejnë listat e objekteve bërthamore

Azia
Festimet e Vitit të Ri në mbarë botën – edhe pak orë kanë mbetur që Kosova të hyjë në 2023

Festimet e Vitit të Ri në mbarë botën – edhe pak orë kanë mbetur që Kosova të hyjë në 2023

Nga Bota
Gjykata në Pakistan liron burrin e dënuar për përdhunim kur ky i fundit pranoi të martohej me gruan që përdhunoi

Gjykata në Pakistan liron burrin e dënuar për përdhunim kur ky i fundit pranoi të martohej me gruan që përdhunoi

Azia
Viti 1972: Viti i mbrapshtë

Viti 1972: Viti i mbrapshtë

Agron Shala
Pakistanezi provoi ‘vozitjen e Range Rover me këmbë’ – dhe sigurisht nuk shpëtoi lehtë

Pakistanezi provoi ‘vozitjen e Range Rover me këmbë’ – dhe sigurisht nuk shpëtoi lehtë

Auto Fun
Pakistani, kryeqyteti i futbollit botëror

Pakistani, kryeqyteti i futbollit botëror

Përfaqësueset
Forcat pakistaneze të sigurisë rimorën stacionin e policisë, vriten 33 militantë

Forcat pakistaneze të sigurisë rimorën stacionin e policisë, vriten 33 militantë

Azia
Talebanët pakistanezë marrin pengje pasi mposhtën rojet dhe morën kontrollin e burgut ku po mbaheshin

Talebanët pakistanezë marrin pengje pasi mposhtën rojet dhe morën kontrollin e burgut ku po mbaheshin

Nga Bota
Ai donte që ajo të martohej me një burrë që as nuk e njihte, arrestohet i dyshuari për vrasjen e vajzës së tij 18-vjeçare në Itali

Ai donte që ajo të martohej me një burrë që as nuk e njihte, arrestohet i dyshuari për vrasjen e vajzës së tij 18-vjeçare në Itali

Nga Bota
Ish-kryeministri pakistanez Imran Khan merr pjesë në tubimin e parë që kur u plagos tre javë më parë

Ish-kryeministri pakistanez Imran Khan merr pjesë në tubimin e parë që kur u plagos tre javë më parë

Azia
Njëzet të vdekur në një aksident rrugor në Pakistan

Njëzet të vdekur në një aksident rrugor në Pakistan

Azia
Njeriu që pretendon se ka vrarë Osama bin Ladenin thotë se ai çdo ditë mendon për një gjë  – për të cilën i vjen keq

Njeriu që pretendon se ka vrarë Osama bin Ladenin thotë se ai çdo ditë mendon për një gjë – për të cilën i vjen keq

Nga Bota
Ish-kryeministri i Pakistanit Imran Khan deklarohet pas atentatit, thotë se u qëllua me katër plumba

Ish-kryeministri i Pakistanit Imran Khan deklarohet pas atentatit, thotë se u qëllua me katër plumba

Azia
Pasagjeri tenton të thyejë dritaren e aeroplanit duke e goditur me shkelm – gjatë fluturimit nga Pakistani në Dubai

Pasagjeri tenton të thyejë dritaren e aeroplanit duke e goditur me shkelm – gjatë fluturimit nga Pakistani në Dubai

Nga Bota
Një Bentley në vlerë 230 mijë euro e vjedhur në Londër është gjetur mbi 8,000 kilometra larg – por pa çelësat e saj

Një Bentley në vlerë 230 mijë euro e vjedhur në Londër është gjetur mbi 8,000 kilometra larg – por pa çelësat e saj

Auto Fun