LAJMI I FUNDIT:

MLS

720 Artikuj

Dellova pritet të bëhet transferimi më i shtrenjtë në histori të futbollit kosovar, dy ofertat që ka Ballkani në tavolinë për mbrojtësin

Dellova pritet të bëhet transferimi më i shtrenjtë në histori të futbollit kosovar, dy ofertat që ka Ballkani në tavolinë për mbrojtësin

Superliga
Ballkani merr ofertë zyrtare për Lumbardh Dellovën nga gjiganti i MLS

Ballkani merr ofertë zyrtare për Lumbardh Dellovën nga gjiganti i MLS

Ligat tjera
Lamtumira e një legjende nga sporti më i bukur në botë – pensionohet Chiellini

Lamtumira e një legjende nga sporti më i bukur në botë – pensionohet Chiellini

Serie A
Zyrtarizohet “vallëzimi i fundit” ndërmjet Messit dhe Ronaldos

Zyrtarizohet “vallëzimi i fundit” ndërmjet Messit dhe Ronaldos

Ndërkombëtare
“Do të ishim shumë të lumtur që ta mirëprisnim” – drejtori i Saudi Pro League flet për mundësin që Messi dhe Ronaldo të behën sërish bashkë

“Do të ishim shumë të lumtur që ta mirëprisnim” – drejtori i Saudi Pro League flet për mundësin që Messi dhe Ronaldo të behën sërish bashkë

Ligat tjera
Lampard gati t’i rikthehet stolit, në negociata me skuadrën amerikane

Lampard gati t’i rikthehet stolit, në negociata me skuadrën amerikane

Ndërkombëtare
“Nuk është ende një ligë e rëndësishme”, Messi thumbon Superligën e Arabisë Saudite

“Nuk është ende një ligë e rëndësishme”, Messi thumbon Superligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Gazeta britanike e konsideron të kryer transferimin e Luis Suarez te Inter Miami

Gazeta britanike e konsideron të kryer transferimin e Luis Suarez te Inter Miami

Ndërkombëtare
Efekti “Lionel Messi”: Inter Miami shet të gjitha biletat e sezonit për vitin 2024

Efekti “Lionel Messi”: Inter Miami shet të gjitha biletat e sezonit për vitin 2024

Ligat tjera
Lionel Messi nuk përfshihet në ekipin më të mirë të MLS

Lionel Messi nuk përfshihet në ekipin më të mirë të MLS

Ligat tjera
De Gea largohet nga Evropa në një transferim befasues

De Gea largohet nga Evropa në një transferim befasues

Ndërkombëtare
Konfirmohet: Messi do të përballet me Ronaldon për herë të fundit

Konfirmohet: Messi do të përballet me Ronaldon për herë të fundit

Ndërkombëtare
Messi prezanton Topin e Artë para tifozëve të Inter Miamit, por në ndeshje miqësore zhduket dhe skuadra e tij pëson humbje

Messi prezanton Topin e Artë para tifozëve të Inter Miamit, por në ndeshje miqësore zhduket dhe skuadra e tij pëson humbje

Ndërkombëtare
Messi po dëshiron ta bëj Inter Miamin një fuqi, përveç Luis Suarezit po i transferon edhe dy shokë të tjerë të tij

Messi po dëshiron ta bëj Inter Miamin një fuqi, përveç Luis Suarezit po i transferon edhe dy shokë të tjerë të tij

Ndërkombëtare
“Messi ma ‘vodhi’ shtëpinë e ëndrrave – ai ofroi shumë më shumë se unë”, rrëfimi i YouTuberit se si u mposht nga argjentinasi

“Messi ma ‘vodhi’ shtëpinë e ëndrrave – ai ofroi shumë më shumë se unë”, rrëfimi i YouTuberit se si u mposht nga argjentinasi

Ndërkombëtare
Kampionati në MLS ka përfunduar, Xherdan Shaqiri fillon stërvitjet me skuadrën zvicerane

Kampionati në MLS ka përfunduar, Xherdan Shaqiri fillon stërvitjet me skuadrën zvicerane

Ndërkombëtare
Messi tregon prapaskenat se si i dështoi rikthimi te Barcelona, zbulon nëse do të marrë pjesë në Kupën e Botës në vitin 2026

Messi tregon prapaskenat se si i dështoi rikthimi te Barcelona, zbulon nëse do të marrë pjesë në Kupën e Botës në vitin 2026

Ndërkombëtare
Messi thyen heshtjen dhe flet për ofertat nga Arabia dhe Evropa: Vendimi për të ardhur te Miami ishte më i miri

Messi thyen heshtjen dhe flet për ofertat nga Arabia dhe Evropa: Vendimi për të ardhur te Miami ishte më i miri

Ndërkombëtare
Fitoi Topin e Artë për vitin 2023, por Messi dështon në garën përballë grekut në MLS

Fitoi Topin e Artë për vitin 2023, por Messi dështon në garën përballë grekut në MLS

Ligat tjera
Dhurata që Messi mori nga bashkëlojtarët e Inter Miamit pas fitimit të Topit të Artë

Dhurata që Messi mori nga bashkëlojtarët e Inter Miamit pas fitimit të Topit të Artë

Ndërkombëtare
Kush është Jalen Hurts, i vetmi sportist që shet më shumë fanella se Messi në Shtetet e Bashkuara

Kush është Jalen Hurts, i vetmi sportist që shet më shumë fanella se Messi në Shtetet e Bashkuara

Ndërkombëtare
Inter Miami ka kopjuar “rregullin e rreptë të Lionel Messit” nga Barcelona

Inter Miami ka kopjuar “rregullin e rreptë të Lionel Messit” nga Barcelona

Ligat tjera
Insigne kërkon rikthimin në Itali, dy skuadra të mëdha pas tij

Insigne kërkon rikthimin në Itali, dy skuadra të mëdha pas tij

Serie A
Përfundon sezoni i rregullt në MLS – Play-Off do të zhvillohet pa yjet e mëdha si Messi, Shaqiri, Insigne e Douglas Costa

Përfundon sezoni i rregullt në MLS – Play-Off do të zhvillohet pa yjet e mëdha si Messi, Shaqiri, Insigne e Douglas Costa

Ndërkombëtare