LAJMI I FUNDIT:

New York City rrit ofertën për Ballkanin, por edhe për Dellovën – 24 orët vendimtare për të ardhmen e mbrojtësit kosovar

New York City rrit ofertën për Ballkanin, por edhe për Dellovën – 24 orët vendimtare për të ardhmen e mbrojtësit kosovar

Lumbardh Dellova vazhdon ta ketë ende të paqartë të ardhmen e tij, nëse do të mbetet te Ballkani apo do të largohet në ndonjë kampionat më të fortë.

Skuadra që po insiston më së shumti për transferimin e tij është ajo amerikan New York City që bën gara në elitën e futbollit amerikan MLS.


Javë më parë New York City kishte një buxhet prej 1 milionë eurove për transferimin e lojtarit, ku 350 mijë eurove do të shkonin te Ballkani dhe pjesa tjetër të shpërndahej në paga dhe komisione të ndryshme.

Megjithatë oferta prej 350 mijë eurove është refuzuar nga Ballkani, që tani ka një tjetër ofertë për Dellovën.

Listës së klubeve që e duan Lumbardh Dellovën i shtohet edhe klubi rumun
Lexo po ashtu Listës së klubeve që e duan Lumbardh Dellovën i shtohet edhe klubi rumun

Telegrafi mëson nga burime brenda klubit se New York City e ka rritur ofertën në 500 mijë euro plus i ka lënë edhe 20 për qind të kartonit të lojtarit Ballkanit.

Përveç ofertës së Ballkanit, New York City ka rritur ndjeshëm edhe pagën për Dellovën, ku mbrojtësi kosovar me këtë ofertë është pajtuar.

25-vjeçari ka në tavolinë ‘kontratën e jetës’ dhe po pret klubin suharekas që ta pranojë ofertën në mënyrë që të niset drejt SHBA-së për të nënshkruar kontratën.

Të gjitha lajmet nga Lumbardh Dellova
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Lumbardh Dellova

Ballkani sot ka ditën e fundit për tu përgjigjur nëse do ta pranojë ofertën apo do ta refuzojë atë dhe nëse ndodh kjo e dyta atëherë New York City do të tërhiqet nga gara për Dellovën.

Për reprezentuesin kosovar interesim kanë shprehur edhe skuadra të tjera si Astana, Viktoria Plzen, Ludogrest dhe Universiteta Craiova, me këta të fundit që ofruan 200 mijë euro.

Gjithashtu te Ballkani ka oferta edhe për futbollistët e tjerë si Nazmi Gripshi, Qëndrim Zyba, Armend Thaqi e Edvin Kuc, por deri më tani asnjëri nuk është lejuar të largohet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori