LAJMI I FUNDIT:

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo: Rivaliteti më i madh i futbollit nuk do të përsëritet pas një lëndimi mizor të portugezit

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo: Rivaliteti më i madh i futbollit nuk do të përsëritet pas një lëndimi mizor të portugezit

Ndeshja e futbollit që të gjithë e prisnin me padurim dhe që nesër do të zhvillohet mes Al Nassr dhe Inter Miami, nuk do të jetë ajo që të gjithë prisnin, ndoshta duelin e fundit mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit.

Al Nassr dhe Inter Miami kanë organizuar një ndeshje miqësore që do të luhet nesër (e enjte) në Kingdom Arena në Riad.


Ndeshja u karakterizua si “vallja e fundit”, pasi Messi dhe Ronaldo duhej të takoheshin ballë për ballë.

Por asgjë nuk do të ketë prej saj. Shkak është lëndimi i Ronaldos, ndërsa informacioni sapo është konfirmuar zyrtarisht nga trajneri i Al Nassr, Luis Castro.

Portugezi i famshëm ka luajtur për herë të fundit në fund të vitit 2023 dhe më pas ka humbur ndeshjet miqësore në Kinë.

Më saktësisht, ato u anuluan për shkak se ai nuk u shërua për shfaqjet.

Ronaldo ende nuk ka nisur stërvitjet me ekipin, por punon individualisht në fushë dhe në palestër.

Klubi, si dhe të gjithë tifozët, shpresonin që portugezi të rikuperohej për ndeshjen, por sot Kastro konfirmoi se nuk do të ndodh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori