LAJMI I FUNDIT:

Messi dhe Inter Miami e nisin me fitore sezonin e ri në MLS

Messi dhe Inter Miami e nisin me fitore sezonin e ri në MLS

Inter Miami ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Real Salt Lake në ndeshjen e parë të sezonit 2024 në Major League Soccer (MLS).

Ekipi i Lionel Messit e shokë ka shfrytëzuar mirë pushimin dhe ndeshjen e parë si vendas për të nisur me fitore sezonin e ri në ligën elitare të futbollit të ShBA-ve.


Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të Inter Miamit, i cili përveç rasteve të shumta arriti ta shënoj edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 39-të dhe ishte Robert Taylor, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Messit.

Në pjesën e dytë, mysafirët ishin skuadër më e mirë duke krijuar më shumë, por vendasit e menaxhuan mirë lojën dhe në fund shënuan edhe një gol.

Goli i dytë erdhi në minutën e 83-të dhe ishte Diego Gomez, i cili vulosi rezultatin përfundimtar 2-0 pas asistimit të Luis Suarez.

Në ndeshjen e ardhshme, Inter Miami luan në udhëtim te Los Angeles Galaxy. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori