LAJMI I FUNDIT:

Mjeshtëria e Messit bën xhiron e botës, nuk e ndaloi as një lojtar i dëmtuar në tokë

Mjeshtëria e Messit bën xhiron e botës, nuk e ndaloi as një lojtar i dëmtuar në tokë

Futbollisti argjentinas, Lionel Messi udhëhoqi Inter Miamin në fitoren 2-0 ndaj Real Salt Lake me një lojë të shkëlqyer në hapjen e sezonit 2024 në MLS.

Miku i Messit, Luis Suarez gjithashtu bëri debutimin e tij për klubin e Beckham, dhe ishin dy ish-shokët e skuadrës nga Barcelona që luajtën aksionin pas të cilit Diego Gomez shënoi golin e dytë të Miamit.


Tashmë në minutën e gjashtë, Messi shkaktoi ovacione kur shpëtoi nga dy kundërshtarë duke ia futur topin një herë në këmbë dhe më pas në një aksion të ri vendosi golin e parë të sezonit në MLS.

Mastergoditja e tij e radhës u bë hit në rrjetet sociale kur në fund të pjesës së parë, ai kaloi me vrull kundërshtarin nga krahu i djathtë dhe u nis drejt mesit.

Megjithatë, në buzë të zonës së penalltisë, ai u përplas me një lojtar kundërshtar i cili po përpëlitej në bar nga dhimbjet dhe më pas pasoi magjia e Messit.

Ai e ka dribluar edhe kundërshtarin e dëmtuar duke e kaluar me një top mbi trup, më pas ka hequr qafe një rival tjetër, por më pas i treti është futur në gjuajtjen e tij.

Lëvizjen e fundit të madhe e bëri Messi në fund të ndeshjes, kur e futi topin në zonën e rrezikut, duke zmbrapsur sulmin e kundërshtarëve dhe më pas ia kaloi Suarezit, i cili më pas asistoi në gol. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori