LAJMI I FUNDIT:

Mitrovica e veriut

253 Artikuj

Festuan apo protestuan? Serbët defilojnë me vetura e flamuj në Mitrovicën e Veriut, pas miratimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

Festuan apo protestuan? Serbët defilojnë me vetura e flamuj në Mitrovicën e Veriut, pas miratimit të rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

Kosovë
Vdes në vendin e punës punëtorja e një furre të bukës në Mitrovicën e Veriut

Vdes në vendin e punës punëtorja e një furre të bukës në Mitrovicën e Veriut

Kronika e Zezë
Kurti takon tri nënkryetaret serbe, konsultohet për lirinë e asocimit të komunave në veri

Kurti takon tri nënkryetaret serbe, konsultohet për lirinë e asocimit të komunave në veri

Kosovë
KQZ me zgjidhje alternative për vendvotimet në katër komunat veriore të Kosovës

KQZ me zgjidhje alternative për vendvotimet në katër komunat veriore të Kosovës

Kosovë
Më 21 prill votimi për shkarkim të katër kryetarëve dhe miratimi i planit të aktiviteteve – gjithçka rreth procesit zgjedhor në veri

Më 21 prill votimi për shkarkim të katër kryetarëve dhe miratimi i planit të aktiviteteve – gjithçka rreth procesit zgjedhor në veri

Kosovë
Në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së Veriut sot për herë të parë u festua Dita e Pavarësisë

Në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së Veriut sot për herë të parë u festua Dita e Pavarësisë

Mitrovica Veriore
Thirrjet për përgatitje për rezistencë, Uglanin: Këto janë kërcënim për popullatën dhe stabilitetin në veri

Thirrjet për përgatitje për rezistencë, Uglanin: Këto janë kërcënim për popullatën dhe stabilitetin në veri

Elfije Boletini
Një person në Mitrovicën veriore raporton se dikush vizatoi shkrime me motive ndëretnike në shtëpinë e tij

Një person në Mitrovicën veriore raporton se dikush vizatoi shkrime me motive ndëretnike në shtëpinë e tij

Kronika e Zezë
Atiq: Nënshkrimi i peticionit u bë nën presionin e Listës Serbe

Atiq: Nënshkrimi i peticionit u bë nën presionin e Listës Serbe

Kosovë
Policia konfiskon 59 makina për mihjen e kriptovalutave në dy shtëpi në veri

Policia konfiskon 59 makina për mihjen e kriptovalutave në dy shtëpi në veri

Kronika e Zezë
Atiq propozon 300 euro mbështetje për fëmijët e lindur në 2024 dhe 500 euro për çiftet e reja në Mitrovicë të Veriut

Atiq propozon 300 euro mbështetje për fëmijët e lindur në 2024 dhe 500 euro për çiftet e reja në Mitrovicë të Veriut

Kosovë
Shkarkimi i kryetarëve në veri, përfundon mbledhja e nënshkrimeve

Shkarkimi i kryetarëve në veri, përfundon mbledhja e nënshkrimeve

Kosovë
Peticionet në veri, “përmirësim i gabimit” apo vullnet i qytetarëve

Peticionet në veri, “përmirësim i gabimit” apo vullnet i qytetarëve

Kosovë
Sadiku: Peticioni kundër Atiq mund të përmbyllet nesër, 20 përqindëshi është arritur

Sadiku: Peticioni kundër Atiq mund të përmbyllet nesër, 20 përqindëshi është arritur

Kosovë
Shkarkimi i Erden Atiqit – numër i madh i qytetarëve serb në veri të Mitrovicës po nënshkruajnë peticionin

Shkarkimi i Erden Atiqit – numër i madh i qytetarëve serb në veri të Mitrovicës po nënshkruajnë peticionin

Kosovë
Shpërthimi në veri, identifikohen dy persona që mund të jenë të përfshirë në rast

Shpërthimi në veri, identifikohen dy persona që mund të jenë të përfshirë në rast

Siguri
Afër stacionit të Policisë së Kosovës në Mitrovicë të Veriut hidhen mjete piroteknike

Afër stacionit të Policisë së Kosovës në Mitrovicë të Veriut hidhen mjete piroteknike

Siguri
Komuna e Mitrovicës Veriore ndanë mbi 200 mijë euro për të prekurit nga vërshimet e janarit

Komuna e Mitrovicës Veriore ndanë mbi 200 mijë euro për të prekurit nga vërshimet e janarit

Financa
Policia merr një parcelë që përdorej nga strukturat paralele serbe në Mitrovicë të Veriut

Policia merr një parcelë që përdorej nga strukturat paralele serbe në Mitrovicë të Veriut

Kosovë
Sveçla tregon pamjet nga një banesë në Mitrovicën e Veriut, ku u konfiskuan cigare kontrabandë

Sveçla tregon pamjet nga një banesë në Mitrovicën e Veriut, ku u konfiskuan cigare kontrabandë

Kosovë
​Serbë nga Mitrovica në shërbim të vjedhjes së votave për Vuçiqin

​Serbë nga Mitrovica në shërbim të vjedhjes së votave për Vuçiqin

Kosovë
Nuk u pranua kërkesa për largimin e Atiqit nga pozita e kryetarit të Mitrovicës së Veriut, asamblisti thotë se vështirë që mblidhen nënshkrimet

Nuk u pranua kërkesa për largimin e Atiqit nga pozita e kryetarit të Mitrovicës së Veriut, asamblisti thotë se vështirë që mblidhen nënshkrimet

Kosovë
Komuna e Mitrovicës Veriore nuk e pranon si të bazuar kërkesën për shkarkim të kryetarit, Erden Atiq

Komuna e Mitrovicës Veriore nuk e pranon si të bazuar kërkesën për shkarkim të kryetarit, Erden Atiq

Elfije Boletini
Në veri tashmë dominojnë targat RKS, pak të interesuar për konvertim në dy javët e fundit

Në veri tashmë dominojnë targat RKS, pak të interesuar për konvertim në dy javët e fundit

Kosovë