LAJMI I FUNDIT:

Shpërthimi në veri, identifikohen dy persona që mund të jenë të përfshirë në rast

Shpërthimi në veri, identifikohen dy persona që mund të jenë të përfshirë në rast

Identifikohen dy persona në lidhje me shpërthimin e granatës në Mitrovicën e Veriut.

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka identifikuar dy persona që janë me interes për intervistim në lidhje me sulmin me granatë dore në Mitrovicë të Veriut.

Zëvendësdrejtori i Policisë për Veriun, Veton Elshani, ka thënë se personat në fjalë nuk janë gjetur në shtëpitë e tyre pas kontrolleve që kanë bërë organet e sigurisë.


Dy të lënduar nga shpërthimi i granatës së dorës në Mitrovicë të Veriut
Lexo po ashtu Dy të lënduar nga shpërthimi i granatës së dorës në Mitrovicë të Veriut

“Njësitet policore relevante si dhe prokurori i rastit ishin në vendin e ngjarjes dhe janë marrë me rastin. Njësiti i hetimeve rajonale i Mitrovicës së Veriut ka vazhduar punën sot me intensitet të shtuar dhe tashmë ka identifikuar dy persona të cilët janë persona me interes për intervistim. Të njëjtët janë kërkuar edhe në shtëpitë e tyre, por nuk janë gjetur”.

Elshani tha se dyshimet e para nuk flasin për ndonjë konflikt që lidhet me motive etnike.

“Besohet se ky konflikt ishte pasojë e problemeve të mëhershme mes këtyre personave. Jemi duke hetuar tashmë disa pista”, ka thënë Elshani./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Lajme
Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Lajme
Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës

Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës "Condé Nast Traveler"

Lajme
Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Lajme
Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Lajme
Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Lajme
Kalo në kategori