LAJMI I FUNDIT:
Mitrovica 27° clearsky_night

Në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së Veriut sot për herë të parë u festua Dita e Pavarësisë

Në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së Veriut sot për herë të parë u festua Dita e Pavarësisë

Kuvendi Komunal i Mitrovicës së Veriut sot për herë të parë që nga shpallja e pavarësisë, ka mbajtur seancë solemne në shënim të përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Pamjet e seancës solemne në nder të 16-vjetorit të pavarësisë janë duke qarkulluar tashmë në rrjetet sociale, transmeton Telegrafi.

Në Kosovë sot po shënohet përvjetori i 16-të i pavarësisë, ku edhe janë organizuar disa aktivitete.


Ndërkaq, liderët e shtetit duke uruar qytetarët për festën e pavarësisë, kanë kujtuar edhe të gjithë dëshmorët që kanë dhënë jetën për liri./Telegrafi/

Në trend

Më shumë
Qyteti më i afërt me qiellin quhet

Qyteti më i afërt me qiellin quhet "ferri në Tokë": Jetëgjatësia është 35 vjet dhe askush nuk dëshiron të shpërngulet

Udhëpërshkrime
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Rrëzohet aktakuza kundër Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thaçit

Rrëzohet aktakuza kundër Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thaçit

Politikë
Gërmimet arkeologjike në Cernicë të Gjilanit, çojnë drejt zbulimeve të reja historike në Kosovë

Gërmimet arkeologjike në Cernicë të Gjilanit, çojnë drejt zbulimeve të reja historike në Kosovë

Lajme
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori