LAJMI I FUNDIT:

Atiq propozon 300 euro mbështetje për fëmijët e lindur në 2024 dhe 500 euro për çiftet e reja në Mitrovicë të Veriut

Atiq propozon 300 euro mbështetje për fëmijët e lindur në 2024 dhe 500 euro për çiftet e reja në Mitrovicë të Veriut

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, ka njoftuar se ka dërguar propozim-vendimin për ndarjen e 300 eurove për fëmijët e lindur më 2024 si dhe të 500 eurove për çiftet e reja.

Në një postim në Facebook, Atiq shkroi se këtë propozim-vendim e ka dërguar këtë të hënë në Komitetin për Politikë dhe Financa në këtë komunë.

“Sot kam dërguar propozim vendimin në KPF për mbështetje financiare në shumë prej 300 € për fëmijët e lindur në vitin 2024 si dhe nga 500 € për çiftet e reja.  Ashtu siç jemi zotuar, do të angazhohemi maksimalisht për t’i realizuar premtimet tona”, shkroi ai.


Sipas propozim-vendimit, shuma e mjeteve për fëmijët do të transferohet në llogarinë bankare të nënës, ndërsa për çiftet në llogari të bashkëshortes.

Në trend Lajme

Më shumë
Kush është “Klea”, vazja që mashtronte me bursat duke thënë se është mbesa e kryeministrit Edi Rama

Kush është “Klea”, vazja që mashtronte me bursat duke thënë se është mbesa e kryeministrit Edi Rama

Lajme
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme

"Stenta 3”, dëshmitarja thotë se ka dyshime që bashkëshorti i saj ka ndërruar jetë për shkak se nuk iu vendosën stentat

Drejtësi
Heqja e vizave për serbët me pasaporta ilegale, KE: Është plotësim i vendimit për heqjen e vizave për Kosovën

Heqja e vizave për serbët me pasaporta ilegale, KE: Është plotësim i vendimit për heqjen e vizave për Kosovën

Lajme
Haxhiu për Faton Hajrizin: Nuk mund ta quajmë hero një person që pati vepra të rënda penale

Haxhiu për Faton Hajrizin: Nuk mund ta quajmë hero një person që pati vepra të rënda penale

Drejtësi
Lajmi i “Sobodna Bosna”, Bordi i RTK-së : Do të ketë masa rigoroze konform ligjit

Lajmi i “Sobodna Bosna”, Bordi i RTK-së : Do të ketë masa rigoroze konform ligjit

Lajme
Kalo në kategori