LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Jashtme e Shqipërisë

37 Artikuj

Shqipëria në krye të Këshillit të Sigurimit në OKB, ministri i ri i Jashtëm niset drejt New York

Shqipëria në krye të Këshillit të Sigurimit në OKB, ministri i ri i Jashtëm niset drejt New York

Shqipëri
Shqipëria merr kryesimin e Këshillit të Sigurimit, ministrja e Jashtme prezanton objektivat

Shqipëria merr kryesimin e Këshillit të Sigurimit, ministrja e Jashtme prezanton objektivat

Shqipëri
Samiti i NATO-s, Xhaçka: Mbështetje politike dhe praktike për Ukrainën

Samiti i NATO-s, Xhaçka: Mbështetje politike dhe praktike për Ukrainën

Shqipëri
Xhaçka nga Konferencën e Rimëkëmbjes së Ukrainës: Do rindërtojmë Irpinin

Xhaçka nga Konferencën e Rimëkëmbjes së Ukrainës: Do rindërtojmë Irpinin

Shqipëri
Situata në veri, Ministrja Xhaçka: Në pritje të përfundimit të hetimeve të KFOR-it, e domosdoshme që të ruhet qetësia

Situata në veri, Ministrja Xhaçka: Në pritje të përfundimit të hetimeve të KFOR-it, e domosdoshme që të ruhet qetësia

Shqipëri
Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë sulmet e dhunshme në veri të Kosovës

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë sulmet e dhunshme në veri të Kosovës

Shqipëri
Ministrja e jashtme e Shqipërisë uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Ministrja e jashtme e Shqipërisë uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Shqipëri
Xhaçka pas takimit në Bruksel: Të ruhet ritmi i zgjerimit me veprime konkrete nga ana e BE-së

Xhaçka pas takimit në Bruksel: Të ruhet ritmi i zgjerimit me veprime konkrete nga ana e BE-së

Shqipëri
Arrestimi i Belerit, reagon Xhaçka pas takimit me Dendias: Çështje gjyqësore që nuk duhet të ndikojë në marrëdhëniet dypalëshe

Arrestimi i Belerit, reagon Xhaçka pas takimit me Dendias: Çështje gjyqësore që nuk duhet të ndikojë në marrëdhëniet dypalëshe

Shqipëri
Arrestimi i Belerit, Dendias me mision në Bruksel, takon Xhaçkën dhe ministrat e jashtëm të BE-së

Arrestimi i Belerit, Dendias me mision në Bruksel, takon Xhaçkën dhe ministrat e jashtëm të BE-së

Shqipëri
Shqipëri mirëpret investimet kroate, Xhaçka: Ecuria e Kroacisë na inkurajon në procesin e integrimit evropian

Shqipëri mirëpret investimet kroate, Xhaçka: Ecuria e Kroacisë na inkurajon në procesin e integrimit evropian

Shqipëri
Ministrja e Jashtme e Shqipërisë: Lufta e Kosovës për pavarësi nuk mund të rishkruhet

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë: Lufta e Kosovës për pavarësi nuk mund të rishkruhet

Shqipëri
Ministrja shqiptare e Jashtme: Marrëveshja Kosovë-Serbi ndikon në forcimin e stabilitetit në rajon

Ministrja shqiptare e Jashtme: Marrëveshja Kosovë-Serbi ndikon në forcimin e stabilitetit në rajon

Shqipëri
Ministrja e Jashtme e Shqipërisë viziton sot Maqedoninë e Veriut

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë viziton sot Maqedoninë e Veriut

Shqipëri
Ministrja e jashtme e Shqipërisë përkujton Adem Jasharin: E kujtojmë me respekt e admirimin më të thellë

Ministrja e jashtme e Shqipërisë përkujton Adem Jasharin: E kujtojmë me respekt e admirimin më të thellë

Shqipëri
15 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Xhaçka: Një ditë për t’u ndjerë krenarë për sa shumë është arritur

15 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Xhaçka: Një ditë për t’u ndjerë krenarë për sa shumë është arritur

Shqipëri
Tërmeti në Turqi, Xhaçka: Jemi gati të ndihmojmë në çdo mënyrë të mundshme

Tërmeti në Turqi, Xhaçka: Jemi gati të ndihmojmë në çdo mënyrë të mundshme

Shqipëri
Ministria e Jashtme e Shqipërisë i dërgon notë verbale Britanisë së Madhe për deklaratat ndaj shqiptarëve

Ministria e Jashtme e Shqipërisë i dërgon notë verbale Britanisë së Madhe për deklaratat ndaj shqiptarëve

Shqipëri
Shqipëria do të hapë ambasadë në Ukrainë

Shqipëria do të hapë ambasadë në Ukrainë

Shqipëri
Dendias flet nga Tirana: I rëndësishëm vazhdimi i dialogut Prishtinë-Beograd për arritjen e një zgjidhjeje tërësore

Dendias flet nga Tirana: I rëndësishëm vazhdimi i dialogut Prishtinë-Beograd për arritjen e një zgjidhjeje tërësore

Shqipëri
Xhaçka pret homologun grek në Tiranë: Dy vendet kanë interes për zgjidhjen me kompromis të çështjes së detit

Xhaçka pret homologun grek në Tiranë: Dy vendet kanë interes për zgjidhjen me kompromis të çështjes së detit

Shqipëri
Xhaçka takon ministrin Dendias në Athinë: Shqipëria dhe Greqia me diskutim konstruktiv për marrëdhëniet dypalëshe

Xhaçka takon ministrin Dendias në Athinë: Shqipëria dhe Greqia me diskutim konstruktiv për marrëdhëniet dypalëshe

Shqipëri
Ministrja e Jashtme e Shqipërisë pritet në Shtëpinë e Bardhë, merr mbështetje për forcimin e sigurisë kibernetike

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë pritet në Shtëpinë e Bardhë, merr mbështetje për forcimin e sigurisë kibernetike

Shqipëri
Shqipëria dënon referendumet e rreme të organizuara nga Rusia

Shqipëria dënon referendumet e rreme të organizuara nga Rusia

Shqipëri