LAJMI I FUNDIT:

Mashtrim

223 Artikuj

Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Kosovë
Dosja e Prokurorisë për shtatë të dyshuarit për hyrje në sisteme kompjuterike, mashtrim e shpëlarje të parave

Dosja e Prokurorisë për shtatë të dyshuarit për hyrje në sisteme kompjuterike, mashtrim e shpëlarje të parave

Drejtësi
Një burrë në Gjermani thirri bankën dhe tha se ishte drejtori, i transferuan 180 mijë euro

Një burrë në Gjermani thirri bankën dhe tha se ishte drejtori, i transferuan 180 mijë euro

Interesante
Mashtroi dy emigrantët duke i premtuar dokumenta angleze në këmbim të parave, arrestohet qytetari nga Berati

Mashtroi dy emigrantët duke i premtuar dokumenta angleze në këmbim të parave, arrestohet qytetari nga Berati

Shqipëri
Kërkohet paraburgim ndaj 12 zyrtarëve të ATK-së dhe biznesmenit të dyshuar për mashtrim me fatura fiktive

Kërkohet paraburgim ndaj 12 zyrtarëve të ATK-së dhe biznesmenit të dyshuar për mashtrim me fatura fiktive

Kosovë
Mblodhi një mijë euro në emër të një djali me nevoja të veçanta, arrestohet për mashtrim një serbe në Leposaviq

Mblodhi një mijë euro në emër të një djali me nevoja të veçanta, arrestohet për mashtrim një serbe në Leposaviq

Kronika e Zezë
Iniciohet procedurë gjyqësore ndaj tre operatorëve ekonomik në Ferizaj, mashtruan për peshën e produkteve  

Iniciohet procedurë gjyqësore ndaj tre operatorëve ekonomik në Ferizaj, mashtruan për peshën e produkteve  

Të Tjera
Shisnin online bileta deri në 400 euro për ndeshjen Shqipëri-Çeki, vihen nën hetim 4 persona

Shisnin online bileta deri në 400 euro për ndeshjen Shqipëri-Çeki, vihen nën hetim 4 persona

Shqipëri
Tre adoleshentë në Tiranë shtireshin si vajza në rrjete sociale, përfituan 30 mijë euro duke ofruar marrëdhënie seksuale në këmbim të pagesës

Tre adoleshentë në Tiranë shtireshin si vajza në rrjete sociale, përfituan 30 mijë euro duke ofruar marrëdhënie seksuale në këmbim të pagesës

Shqipëri
Skandal në Kroaci, mblodhën para për një sëmundje fiktive – përfunduan duke blerë një Golf VII

Skandal në Kroaci, mblodhën para për një sëmundje fiktive – përfunduan duke blerë një Golf VII

Kroacia
Arrestohet 56-vjeçari në Prishtinë, mashtroi një person duke ia marrë 30 mijë euro për rregullim të dokumenteve

Arrestohet 56-vjeçari në Prishtinë, mashtroi një person duke ia marrë 30 mijë euro për rregullim të dokumenteve

Kronika e Zezë
Injoranti që shkroi “Katovicën”

Injoranti që shkroi “Katovicën”

Fakte
Arrestohet një person në Gjilan nën dyshimin për mashtrim dhe vjedhje

Arrestohet një person në Gjilan nën dyshimin për mashtrim dhe vjedhje

Kosovë
Suharekasi kishte deponuar 15 mijë euro në një bankë, më pas nga llogaria i janë bërë pagesa për YouTube e TikTok

Suharekasi kishte deponuar 15 mijë euro në një bankë, më pas nga llogaria i janë bërë pagesa për YouTube e TikTok

Kronika e Zezë
Shitja e parave të falsifikuara përmes “TikTok-ut”, arrestohen dy persona

Shitja e parave të falsifikuara përmes “TikTok-ut”, arrestohen dy persona

Kronika e Zezë
“Jam kryetari i Bashkisë Vlorë, më duhen 35”- Si u tentua të mashtrohej biznesmeni

“Jam kryetari i Bashkisë Vlorë, më duhen 35”- Si u tentua të mashtrohej biznesmeni

Shqipëri
Zbardhet skema e mashtrimit në Tiranë, katër persona tentojnë t’i marrin biznesmenit 35,000 euro

Zbardhet skema e mashtrimit në Tiranë, katër persona tentojnë t’i marrin biznesmenit 35,000 euro

Shqipëri
Mashtronin shtetas të huaj përmes Call Center, arrestohen gjashtë persona në Tiranë

Mashtronin shtetas të huaj përmes Call Center, arrestohen gjashtë persona në Tiranë

Shqipëri
Merrte makina me qira dhe mashtronte për kthimin e tyre, në pranga 34-vjeçari

Merrte makina me qira dhe mashtronte për kthimin e tyre, në pranga 34-vjeçari

Shqipëri
Mori kredi mbi 70 mijë euro me dokumente të falsifikuara, arrestohet i dyshuari në Prishtinë

Mori kredi mbi 70 mijë euro me dokumente të falsifikuara, arrestohet i dyshuari në Prishtinë

Kronika e Zezë
Arrestohet fallxhorja në Fushë Krujë, rezultonte e dënuar me dy vite burg për mashtrim

Arrestohet fallxhorja në Fushë Krujë, rezultonte e dënuar me dy vite burg për mashtrim

Shqipëri
Gjykata lë në burg ish-punonjësen e BSH të akuzuar për mashtrim

Gjykata lë në burg ish-punonjësen e BSH të akuzuar për mashtrim

Shqipëri
Siguroi qindra mijëra euro përmes mashtrimit, arrestohet 30-vjeçarja në Tiranë

Siguroi qindra mijëra euro përmes mashtrimit, arrestohet 30-vjeçarja në Tiranë

Shqipëri
Tentuan t’ia marrin një biznesmeni 100 mijë euro, arrestohen në flagrancë babë e bir në Tiranë

Tentuan t’ia marrin një biznesmeni 100 mijë euro, arrestohen në flagrancë babë e bir në Tiranë

Shqipëri