LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet 56-vjeçari në Prishtinë, mashtroi një person duke ia marrë 30 mijë euro për rregullim të dokumenteve

Arrestohet 56-vjeçari në Prishtinë, mashtroi një person duke ia marrë 30 mijë euro për rregullim të dokumenteve
Foto: Arkiv

Një person është arrestuar këtë të premte nga njësitet policore të stacionit Qendra në Prishtinë, pasi dyshohet për mashtrim.

Reklama

Policia njofton se mbështetur në rezultatet e para të hetimit, ka ngritur dyshimin e bazuar se personi i arrestuar ka marrë nga ankuesi shuma të ndryshme parash për rregullim të dokumenteve (vlera e përafërt arrin deri në 30 mijë euro).

“Dyshohet se mashtrimi mund të ketë ndodhur në vazhdimësi për një periudhë të gjatë kohore që nga viti 2021”, thuhet në komunikatën për media.

Hetuesit policorë bëhet e ditur se po kryejnë veprimet e nevojshme procedurale.

“Personi i dyshuar T. V  mashkull 56 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet tutje në njoftim. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Mirëpriten përplasjet e Ramës me Rusinë për Ukrainën dhe Kosovën

Lajme
Vuçiqi ankohet në OKB: Perëndimi shkeli ligjin ndërkombëtar duke njohur Kosovën

Vuçiqi ankohet në OKB: Perëndimi shkeli ligjin ndërkombëtar duke njohur Kosovën

Lajme
Mushkolaj, Rrahmanit: Gratë vendosin a duan të kenë fëmijë pa burrë

Mushkolaj, Rrahmanit: Gratë vendosin a duan të kenë fëmijë pa burrë

Sociale
Me çka mund të përballet Kosova nëse Kurti nuk lëshon pe para kërkesave të Perëndimit?

Me çka mund të përballet Kosova nëse Kurti nuk lëshon pe para kërkesave të Perëndimit?

Lajme
“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

Lajme
“Unë nuk jam vrasës”, dëshmia nga burgu e shqiptarit të akuzuar për vdekjen e 21-vjeçares në Selanik

“Unë nuk jam vrasës”, dëshmia nga burgu e shqiptarit të akuzuar për vdekjen e 21-vjeçares në Selanik

Lajme
Kalo në kategori