LAJMI I FUNDIT:

Maryland

64 Artikuj

Meteorologu telefonon fëmijët e tij gjatë transmetimit për t’i paralajmëruar për një tornado që po shkonte drejt shtëpisë së tyre

Meteorologu telefonon fëmijët e tij gjatë transmetimit për t’i paralajmëruar për një tornado që po shkonte drejt shtëpisë së tyre

Interesante
Gruaja e dërgoi për të blerë pulë, amerikani u kthye edhe me tiketë lotarie – fitoi 100 mijë dollarë

Gruaja e dërgoi për të blerë pulë, amerikani u kthye edhe me tiketë lotarie – fitoi 100 mijë dollarë

Interesante
Policja amerikane sakrifikohet për ta shpëtuar nxënësen që po kalonte në vija të bardha, vetura e godet – shpëton me lëndime të lehta

Policja amerikane sakrifikohet për ta shpëtuar nxënësen që po kalonte në vija të bardha, vetura e godet – shpëton me lëndime të lehta

Amerika
Me koncentrim të madh po e përziente miellin me mëlmesa, kolegët e frikësojnë – kuzhinieri amerikan mbulohet i tëri me miell

Me koncentrim të madh po e përziente miellin me mëlmesa, kolegët e frikësojnë – kuzhinieri amerikan mbulohet i tëri me miell

Fun Lajme
Gruaja nga Maryland fiton për të tretën herë në lotari, çdo vit u shpërblye me nga 50 mijë dollarë

Gruaja nga Maryland fiton për të tretën herë në lotari, çdo vit u shpërblye me nga 50 mijë dollarë

Interesante
Rrezikon të dënohet me burgim prej dy viteve, kryetari i qytetit amerikan shpërndau në internet fotografitë nudo të ish-partneres

Rrezikon të dënohet me burgim prej dy viteve, kryetari i qytetit amerikan shpërndau në internet fotografitë nudo të ish-partneres

Amerika
Ish-punonjësi komunal në SHBA fiton për të dytën herë nga dy milionë dollarë në lotari

Ish-punonjësi komunal në SHBA fiton për të dytën herë nga dy milionë dollarë në lotari

Interesante
Pesë zebra të arratisura shihen duke shëtitur rrugëve të Maryland

Pesë zebra të arratisura shihen duke shëtitur rrugëve të Maryland

Fun Lajme
Dëmet që shkaktoi uragani Ida – Nga New Yorku, New Jersey dhe disa shtete të tjera amerikane

Dëmet që shkaktoi uragani Ida – Nga New Yorku, New Jersey dhe disa shtete të tjera amerikane

Amerika
Fishekzjarret e destinuara për shfaqjen e 4 korrikut në Maryland shpërthejnë aksidentalisht – publikohen “pamjet spektakolare”

Fishekzjarret e destinuara për shfaqjen e 4 korrikut në Maryland shpërthejnë aksidentalisht – publikohen “pamjet spektakolare”

Dështime
Edhe pse i kishte duart e ngritura lart dhe nuk rezistonte, adoleshenti në Maryland goditet me elektroshok nga policia

Edhe pse i kishte duart e ngritura lart dhe nuk rezistonte, adoleshenti në Maryland goditet me elektroshok nga policia

Amerika
I vë zjarrin shtëpisë, merr karrigen dhe ulet në oborr – “shijon” momentin e djegies së pronës në Maryland 

I vë zjarrin shtëpisë, merr karrigen dhe ulet në oborr – “shijon” momentin e djegies së pronës në Maryland 

Amerika
Guvernatori i Maryland me ofertë interesante për punonjësit e institucioneve shtetërore, 100 dollarë shtesë në pagë për këdo që vaksinohet

Guvernatori i Maryland me ofertë interesante për punonjësit e institucioneve shtetërore, 100 dollarë shtesë në pagë për këdo që vaksinohet

Amerika
Të shtëna me armë në një qytet të SHBA-së, raportohet për disa të plagosur

Të shtëna me armë në një qytet të SHBA-së, raportohet për disa të plagosur

Amerika
“Shpresoj që mamaja jote do të më lejojë të të rrahë”, publikohen pamjet e dy oficerëve që keqtrajtuan një pesëvjeçar në SHBA

“Shpresoj që mamaja jote do të më lejojë të të rrahë”, publikohen pamjet e dy oficerëve që keqtrajtuan një pesëvjeçar në SHBA

Amerika
U mblodhën për të festuar ditëlindjen e djaloshit në Maryland, stuhia shkul pemën gjigante – përfundon mbi garazhin ku ishin strehuar

U mblodhën për të festuar ditëlindjen e djaloshit në Maryland, stuhia shkul pemën gjigante – përfundon mbi garazhin ku ishin strehuar

Nga Bota
Familja amerikane gjen dy thasë në mes të rrugës, i dorëzon në polici – konstatohet se brenda tyre kishte pasur afro një milion dollarë

Familja amerikane gjen dy thasë në mes të rrugës, i dorëzon në polici – konstatohet se brenda tyre kishte pasur afro një milion dollarë

Interesante
Restoranti në SHBA krijon tavolina gome me rrota – për të respektuar distancën gjatë pandemisë

Restoranti në SHBA krijon tavolina gome me rrota – për të respektuar distancën gjatë pandemisë

Interesante
Drita e laserit tregon se sa lehtë mund të përhapet virusi gjatë qëndrimit në afërsi dhe se batja e maskës është e domosdoshme

Drita e laserit tregon se sa lehtë mund të përhapet virusi gjatë qëndrimit në afërsi dhe se batja e maskës është e domosdoshme

Nga Bota
Pagoi një milion dollarë për ta transportuar shtëpinë 255 vite të vjetër me anije, ajo peshon 400 ton

Pagoi një milion dollarë për ta transportuar shtëpinë 255 vite të vjetër me anije, ajo peshon 400 ton

Interesante
Tre muaj burg derisa u vërtetua që ishte mjaltë shtëpie, jo drogë

Tre muaj burg derisa u vërtetua që ishte mjaltë shtëpie, jo drogë

Interesante
E injoroi paralajmërimin, kali shqelmon turistin

E injoroi paralajmërimin, kali shqelmon turistin

Nga Bota
Droni me algoritmin special që i mundëson të shmangë gati çdo gjë që i hidhet (Video)

Droni me algoritmin special që i mundëson të shmangë gati çdo gjë që i hidhet (Video)

Lajme Teknologji
“Si e re”: Në SHBA zbulohet një veturë Yugo, që kishte qëndruar në një garazh për 31 vjet (Foto)

“Si e re”: Në SHBA zbulohet një veturë Yugo, që kishte qëndruar në një garazh për 31 vjet (Foto)

Auto Lajme