LAJMI I FUNDIT:

Policja amerikane sakrifikohet për ta shpëtuar nxënësen që po kalonte në vija të bardha, vetura e godet – shpëton me lëndime të lehta

Policja amerikane sakrifikohet për ta shpëtuar nxënësen që po kalonte në vija të bardha, vetura e godet – shpëton me lëndime të lehta

Kamera e sigurisë ka kapur momentin kur një police sakrifikon veten që ta shpëtojë një nxënëse të shkollës së mesme që të shtypet nga vetura, derisa po kalonte rrugën në vija të bardha.

Reklama

Annette Goodyear nga departamenti i policisë në Maryland, SHBA, u godit nga vetura derisa me çdo kusht u mundua ta mbrojë vajzën që mos ta ketë fatin e njëjtë, transmeton Telegrafi.

E veshur me xhaketë ngjyrë portokalli dhe kapele, shihet duke ngritur dorën – si shenjë paralajmërimi se duhet të ndalin fuqinë pasi nxënësit po bëhen gati të kalojnë rrugën.

E pasi që hapat e parë i qet në rrugë një nxënëse, një veturë vjen me shpejtësi dhe duke parë se do të goditej nga mjeti – policja e kap me shpejtësi dhe e largon.

Pavarësisht goditjes, policja që u dërgua me urgjencë në spital për tretman, raportohet se ka pësuar lëndime të lehta trupore.

Megjithatë, po të mos ishte ajo, nxënësja do ta pësonte ndoshta edhe më keq. Për këtë ajo mori mirënjohje nga departamenti ku punon. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kuleba për pezullimin e ndihmës amerikane: Ishte një incident, SHBA-të e dinë se çfarë është në rrezik

Kuleba për pezullimin e ndihmës amerikane: Ishte një incident, SHBA-të e dinë se çfarë është në rrezik

Evropa
Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Evropa
Politikani rumun në qendër të skandalit, sulmoi qytetarin që e pyeti se “si është të jesh rusofil”

Politikani rumun në qendër të skandalit, sulmoi qytetarin që e pyeti se “si është të jesh rusofil”

Rumania
Ukrainasi shkatërron me mortajë shtëpinë që rusët e përdornin si bazë – publikohen pamjet

Ukrainasi shkatërron me mortajë shtëpinë që rusët e përdornin si bazë – publikohen pamjet

Evropa
Ministri serb i Mbrojtjes përmend “futjen e ushtrisë serbe në Kosovë” – por e din se paraprakisht duhet marrë leje

Ministri serb i Mbrojtjes përmend “futjen e ushtrisë serbe në Kosovë” – por e din se paraprakisht duhet marrë leje

Serbia
Zelensky: Disa sisteme raketore Patriot në jug mund ta ndryshojnë rrënjësisht situatën

Zelensky: Disa sisteme raketore Patriot në jug mund ta ndryshojnë rrënjësisht situatën

Evropa
Kalo në kategori