LAJMI I FUNDIT:

Ndryshimi i papritur i rutinës, çifti nga Maryland fiton çmimin e lotarisë prej 100 mijë dollarëve

Ndryshimi i papritur i rutinës, çifti nga Maryland fiton çmimin e lotarisë prej 100 mijë dollarëve

Një çift i Maryland-it fitoi një çmim llotarie prej 93,910 eurove (100,000 dollarëve) kur rutina e tyre e zakonshme e blerjes së biletave u ndryshua papritur.

Reklama

Burri nga kantoni i Prince George u tha zyrtarëve të Lotarisë së Maryland se ai dhe gruaja e tij kanë një rutinë të zakonshme për të luajtur Pick 5: ai jep numrat dhe ajo blen biletën.

Ai tha se rutina e tyre e zakonshme u ndryshua gjatë Black Friday, kur gruaja e tij duhej të punonte deri vonë, duke e bërë atë të ndalonte në një ATM për të marrë para në mënyrë që të mund të blinte biletën, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Fituesi anonim deklaroi se ai ishte befasuar kur ATM-ja shpërndau të gjitha paratë e tij në kartëmonedha prej 5 dollarësh. Ai tha se çuditshmëria e ditës çoi në vendosjen e tij për të blerë dy bileta identike 1 dollarë në vend të biletës së zakonshme të vetme.

Ai tha se ishte aq i tronditur kur pa se numrat e tij përputheshin me rezultatet e mesditës së 25 nëntorit, saqë telefonoi gruan e tij dhe i kërkoi asaj t’i lexonte numrat fitues nëpërmjet telefonit.

“Unë bërtita, e mora dy herë”, kujton momentin e fitimit lojtari. Biletat e çiftit fituan secila një xhekpot prej 46,951 eurove (50,000 dollarëve), duke e çuar çmimin e tyre total në 93,910 euro (100,000 dollarë).

Fituesit thanë se planifikojnë të ndajnë fatin e tyre të mirë duke bërë donacione për bamirësi dhe kisha. /Telegrafi/