LAJMI I FUNDIT:

Marrëveshja e Uashingtonit

66 Artikuj

Tri vjet nga Marrëveshja e Washingtonit, Hoti: Kundërshtuesit po i bartin sot pasojat

Tri vjet nga Marrëveshja e Washingtonit, Hoti: Kundërshtuesit po i bartin sot pasojat

Kosovë
Tri vjet nga marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë – çfarë kishin nënshkruar Hoti e Vuçiq në praninë e Trumpit

Tri vjet nga marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë – çfarë kishin nënshkruar Hoti e Vuçiq në praninë e Trumpit

Kosovë
​Dy vjet nga marrëveshja e Uashingtonit, e cila i solli Kosovës njohjen nga Izraeli

​Dy vjet nga marrëveshja e Uashingtonit, e cila i solli Kosovës njohjen nga Izraeli

Kosovë
A është LDK pro “Ballkanit të Hapur”? – Hoti: Më 4 shtator 2020 në Shtëpinë e Bardhë morëm garanci se nisma do të jetë mbi baza plotësisht të barabarta

A është LDK pro “Ballkanit të Hapur”? – Hoti: Më 4 shtator 2020 në Shtëpinë e Bardhë morëm garanci se nisma do të jetë mbi baza plotësisht të barabarta

Politikë
Hoti kritikon Qeverinë Kurti për moszbatim të marrëveshjeve me SHBA-të, thotë se do t’i publikojë në ditët në vijim

Hoti kritikon Qeverinë Kurti për moszbatim të marrëveshjeve me SHBA-të, thotë se do t’i publikojë në ditët në vijim

Kosovë
Haxholli nga KDI: Me aplikim në KiE, Kosova nuk e ka shkelur marrëveshjen e Washingtonit të vitit 2020

Haxholli nga KDI: Me aplikim në KiE, Kosova nuk e ka shkelur marrëveshjen e Washingtonit të vitit 2020

Elfije Boletini
Kosova “respekton” moratoriumin e Uashingtonit edhe pas skadimit, nuk aplikon për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

Kosova “respekton” moratoriumin e Uashingtonit edhe pas skadimit, nuk aplikon për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

Kosovë
Grenell flet për Marrëveshjen e Washingtonit, thotë se Blinken nuk do të arrijë rezultate në Ballkanin Perëndimor dhe çështjen Kosovë-Serbi

Grenell flet për Marrëveshjen e Washingtonit, thotë se Blinken nuk do të arrijë rezultate në Ballkanin Perëndimor dhe çështjen Kosovë-Serbi

Kosovë
Kurti: Marrëveshja e Washingtonit, më shumë ishte tentim për marrëveshje të shpejtë sesa ndihmë për ecjen përpara

Kurti: Marrëveshja e Washingtonit, më shumë ishte tentim për marrëveshje të shpejtë sesa ndihmë për ecjen përpara

Politikë
Shtëpia e Bardhë ‘tallet’ me Trumpin për pretendimin se kishte ‘dërguar ambasadorin Grenell për të mbrojtur marrëveshjen Kosovë-Serbi’

Shtëpia e Bardhë ‘tallet’ me Trumpin për pretendimin se kishte ‘dërguar ambasadorin Grenell për të mbrojtur marrëveshjen Kosovë-Serbi’

Kosovë
Cramon i reagon Grenellit: Pika kufitare në Merdar është ndërtuar nga BE-ja në vlerë 6 milionë euro

Cramon i reagon Grenellit: Pika kufitare në Merdar është ndërtuar nga BE-ja në vlerë 6 milionë euro

Kosovë
Trump: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Washington është historike dhe nuk duhet të braktiset

Trump: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Washington është historike dhe nuk duhet të braktiset

Kosovë
Paralajmërimet serbe për ç’njohje të Kosovës, MPJD akuzon Serbinë për mosrespektim të marrëveshjeve

Paralajmërimet serbe për ç’njohje të Kosovës, MPJD akuzon Serbinë për mosrespektim të marrëveshjeve

Jehona Hulaj
MPJD nuk deklarohet rreth paralajmërimeve të Serbisë për ç’njohje të reja, Fetahu: Shqetësuese mungesa e strategjisë nga Kosova për shtetet që nuk e kanë njohur pavarësinë e saj

MPJD nuk deklarohet rreth paralajmërimeve të Serbisë për ç’njohje të reja, Fetahu: Shqetësuese mungesa e strategjisë nga Kosova për shtetet që nuk e kanë njohur pavarësinë e saj

Jehona Hulaj
Amerika pret vazhdimin e moratoriumit dhe zotimin për Ujmanin

Amerika pret vazhdimin e moratoriumit dhe zotimin për Ujmanin

Kosovë
Grenell, një vit pas Marrëveshjes së Washingtonit: Presidenti Biden vazhdon të injorojë Kosovën, Shqipërinë, Serbinë dhe gjithë rajonin

Grenell, një vit pas Marrëveshjes së Washingtonit: Presidenti Biden vazhdon të injorojë Kosovën, Shqipërinë, Serbinë dhe gjithë rajonin

Kosovë
Një vit pas marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, pak lëvizje nga palët

Një vit pas marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, pak lëvizje nga palët

Kosovë
​Moratoriumi skadoi, njohësit: Dështim nëse institucionet nuk janë përgatitur për aplikime në organizata ndërkombëtare

​Moratoriumi skadoi, njohësit: Dështim nëse institucionet nuk janë përgatitur për aplikime në organizata ndërkombëtare

Kosovë
Marrëveshja e Uashingtonit: Çka u zbatua e çka jo?

Marrëveshja e Uashingtonit: Çka u zbatua e çka jo?

Kosovë
DASH: Palët t’i respektojnë angazhimet e marra më 4 shtator – t’i ruajnë moratoriumet rreth njohjes

DASH: Palët t’i respektojnë angazhimet e marra më 4 shtator – t’i ruajnë moratoriumet rreth njohjes

Kosovë
Vuçiq: Kosova fillon lobimin për anëtarësim në organizata ndërkombëtare nga 4 shtatori

Vuçiq: Kosova fillon lobimin për anëtarësim në organizata ndërkombëtare nga 4 shtatori

Kosovë
Kuvendi nuk e miraton Rezolutën e propozuar nga LDK-ja për zbatimin e Marrëveshjes së Uashingtonit

Kuvendi nuk e miraton Rezolutën e propozuar nga LDK-ja për zbatimin e Marrëveshjes së Uashingtonit

Kosovë
Kryesia e Kuvendit mbanë sot mbledhjen e radhës, këto janë pikat e rendit të ditës

Kryesia e Kuvendit mbanë sot mbledhjen e radhës, këto janë pikat e rendit të ditës

Kosovë
​Gashi i reagon Kurtit: Kjo mënyrë e të menduarit është rrezik për Kosovën

​Gashi i reagon Kurtit: Kjo mënyrë e të menduarit është rrezik për Kosovën

Kosovë