LAJMI I FUNDIT:

Malta

90 Artikuj

Malta hap konsullatë në Kosovë, Remzi Ejupi emërohet konsull nderi

Malta hap konsullatë në Kosovë, Remzi Ejupi emërohet konsull nderi

Kosovë
Vendet më miqësore në Evropë për vitin 2023

Vendet më miqësore në Evropë për vitin 2023

Udhëtime
Top 15 vendet për t’u vizituar në Evropë gjatë vjeshtës

Top 15 vendet për t’u vizituar në Evropë gjatë vjeshtës

Çfarë të vizitosh
E gjitha filloi “për ulëset”: Përleshje ndërmjet dy burrave në aeroplanin që po udhëtonte nga Malta për në Londër, dëshmitarët publikojnë pamjet

E gjitha filloi “për ulëset”: Përleshje ndërmjet dy burrave në aeroplanin që po udhëtonte nga Malta për në Londër, dëshmitarët publikojnë pamjet

Nga Bota
Industria e basteve po lulëzon në Evropë: Si t’i mbroni njerëzit nga varësia prej lojërave të fatit?

Industria e basteve po lulëzon në Evropë: Si t’i mbroni njerëzit nga varësia prej lojërave të fatit?

Evropa
Shqetësime se mund të ndodhë më e keqja: Një varkë midis Greqisë dhe Maltës ‘po e merr uji’, rreth 400 njerëzit në të ‘në ankth’

Shqetësime se mund të ndodhë më e keqja: Një varkë midis Greqisë dhe Maltës ‘po e merr uji’, rreth 400 njerëzit në të ‘në ankth’

Nga Bota
Rusen që Haga dëshiron ta arrestojë foli në mbledhjen e OKB-së, largohen nga salla përfaqësuesit e Shqipërisë, SHBA-së e Britanisë

Rusen që Haga dëshiron ta arrestojë foli në mbledhjen e OKB-së, largohen nga salla përfaqësuesit e Shqipërisë, SHBA-së e Britanisë

Evropa
​MPJ nënshkruan kornizë bashkëpunimi me Republikën e Maltës

​MPJ nënshkruan kornizë bashkëpunimi me Republikën e Maltës

Kosovë
Një shtetas i RMV-së humb jetën në aksident trafiku në Maltë

Një shtetas i RMV-së humb jetën në aksident trafiku në Maltë

Maqedonia e Veriut
Kurti në takim me Presidentin e Maltës – flasin për vizat, krizën energjetike dhe Procesin e Berlinit

Kurti në takim me Presidentin e Maltës – flasin për vizat, krizën energjetike dhe Procesin e Berlinit

Kosovë
Konjufca takoi presidentin e Maltës, i kërkon mbështetje për heqjen e vizave

Konjufca takoi presidentin e Maltës, i kërkon mbështetje për heqjen e vizave

Kosovë
Presidenti Vella: Malta mbështet liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në BE

Presidenti Vella: Malta mbështet liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në BE

Kosovë
Osmani e pret me ceremoni shtetërore homologun e saj nga Malta

Osmani e pret me ceremoni shtetërore homologun e saj nga Malta

Kosovë
Presidenti i Maltës në Kosovë, sot pritet me ceremoni shtetërore nga Osmani

Presidenti i Maltës në Kosovë, sot pritet me ceremoni shtetërore nga Osmani

Kosovë
Bllokohen disa segmente rrugore për tri ditë, për herë të parë në Kosovë mbahet Forumi i grave për paqe dhe siguri

Bllokohen disa segmente rrugore për tri ditë, për herë të parë në Kosovë mbahet Forumi i grave për paqe dhe siguri

Kosovë
“Për mua ishte thjesht biznes!”: Rrëfehet nga burgu i dyshuari për vrasjen e një gazetareje të njohur malteze në vitin 2017 – tregon edhe shumën e parave që mori

“Për mua ishte thjesht biznes!”: Rrëfehet nga burgu i dyshuari për vrasjen e një gazetareje të njohur malteze në vitin 2017 – tregon edhe shumën e parave që mori

Evropa
Rrethimi osman i Maltës i vitit 1565, si pikë kthese për Evropën

Rrethimi osman i Maltës i vitit 1565, si pikë kthese për Evropën

Histori
OKB-ja ka zgjedhur shtetet e reja anëtare të Këshillit të Sigurimit

OKB-ja ka zgjedhur shtetet e reja anëtare të Këshillit të Sigurimit

Amerika
Kriminelit serb pushimet i shkojnë huq – arrestohet duke u rrezitur në një pishinë në Maltë

Kriminelit serb pushimet i shkojnë huq – arrestohet duke u rrezitur në një pishinë në Maltë

Evropa
Gjysma e vendeve anëtare kundërshtojnë idetë e Macronit rreth ndryshime drastike në BE

Gjysma e vendeve anëtare kundërshtojnë idetë e Macronit rreth ndryshime drastike në BE

Evropa
Nga Hungaria deri te Maqedonia e Veriut – këto janë vendet evropiane që e përdorin gazin rus

Nga Hungaria deri te Maqedonia e Veriut – këto janë vendet evropiane që e përdorin gazin rus

Botë
Presidentja Osmani në Maltë: ​Kosova në BE, parakusht për paqe në Evropë

Presidentja Osmani në Maltë: ​Kosova në BE, parakusht për paqe në Evropë

Kosovë
SHBA-ja iu vendos sanksione dy ish-zyrtarëve të Maltës

SHBA-ja iu vendos sanksione dy ish-zyrtarëve të Maltës

Amerika
Malta, vendi i parë në Evropë që legalizon marihuanën – posedimi dhe kultivimi i kanabisit për përdorim nuk është më vepër penale

Malta, vendi i parë në Evropë që legalizon marihuanën – posedimi dhe kultivimi i kanabisit për përdorim nuk është më vepër penale

Evropa