LAJMI I FUNDIT:

Një shtetas i RMV-së humb jetën në aksident trafiku në Maltë

Një shtetas i RMV-së humb jetën në aksident trafiku në Maltë

Një i ri maqedonas humbi jetën në një aksident trafiku në Sliema të Maltës, ndërsa familja e tij dje bëri thirrje për donacione për të mbledhur mjete për transportin e trupit nga Malta në Maqedoni. Pas apeleve, Konsullata e Nderit e Maltës në Maqedoni njoftoi se ka kontaktuar me familjarët e të ndjerit dhe u është premtuar se konsullata do të sigurojë gjithçka që është e nevojshme për kthimin e trupit.

Konsullata njoftoi se konsulli i nderit, Koço Angjushev, në një bisedë telefonike me familjen, ka shprehur ngushëllimet e thella dhe ka njoftuar se përveç ndihmës së Konsullatës, do t’i ofrojë personalisht edhe ndihmë financiare familjes. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Lajme
Avokati serb: Vuçiqi po e mbron Radoiçiqin dhe dërgon mesazhe për prokurorin dhe ndërkombëtarët

Avokati serb: Vuçiqi po e mbron Radoiçiqin dhe dërgon mesazhe për prokurorin dhe ndërkombëtarët

Lajme
Dinari përfundon në Kushtetuese, juristët me mendime të ndryshme për gjasat pezullimit të rregullores së BQK-së

Dinari përfundon në Kushtetuese, juristët me mendime të ndryshme për gjasat pezullimit të rregullores së BQK-së

Lajme
Shala: Plani B i Serbisë, tentimi i nxitjes së konflikt të armatosur në Luginë të Preshevës

Shala: Plani B i Serbisë, tentimi i nxitjes së konflikt të armatosur në Luginë të Preshevës

Siguri

"Bëhet i gjallë” i kërkuari nga INTERPOL-i, Radoiçiq shfaqet në Kopaonik duke festuar ditëlindjen

Lajme
PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

Prishtina
Kalo në kategori