LAJMI I FUNDIT:
Majlinda Kelmendi

Majlinda Kelmendi

455 Artikuj

Info

Majlinda Kelmendi (lindur më 9 maj 1991 ), është xhudiste shqiptare nga Peja. Në vitin 2013, Majlinda qëndronte në vendin e parë në renditjen ndërkombëtare nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos për kategorinë −52 kg.

Në vitin 2014, Majlinda u shpall xhudistja më e mirë në botë në të gjitha kategoritë nga presidenti i FNXH, Marius Vizer. Më 24 dhjetor 2014, ajo u dekorua nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga me titullin “Medalja Presidenciale e Meritave”.

[caption id="attachment_2597881" align="alignnone" width="1290"] (Statistika: Wikipedia)[/caption]

Edi Rama i prezanton tri kampionet olimpike të Kosovës si simbolet e reja në Ushtrinë e Shqipërisë

Edi Rama i prezanton tri kampionet olimpike të Kosovës si simbolet e reja në Ushtrinë e Shqipërisë

Xhudo
Krasniqi porosit të rinjtë: Mos e braktisni Kosovën, merrni shembull Majlindën e Donjetën

Krasniqi porosit të rinjtë: Mos e braktisni Kosovën, merrni shembull Majlindën e Donjetën

Boks
Shkolla “Asdreni” në Pejë, organizoi program të pasur artistik në 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Shkolla “Asdreni” në Pejë, organizoi program të pasur artistik në 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Komunat
Me bluzën dedikuar xhudisteve të arta, aktorja Xhejlane Tërbunja merr vëmendjen e të gjithëve në premierë: Këto janë gratë e fuqishme

Me bluzën dedikuar xhudisteve të arta, aktorja Xhejlane Tërbunja merr vëmendjen e të gjithëve në premierë: Këto janë gratë e fuqishme

Yjet
Kuka e Kelmendi në Hagë: Besojmë fuqishëm në pafajësinë e krerëve të UÇK-së

Kuka e Kelmendi në Hagë: Besojmë fuqishëm në pafajësinë e krerëve të UÇK-së

Xhudo
Federata Evropiane e Xhudos me shkrim të veçantë për sukseset e Driton Kukës

Federata Evropiane e Xhudos me shkrim të veçantë për sukseset e Driton Kukës

Xhudo
Kelmendi: Njerëzit më pyesin a jam penduar që i kam refuzuar milionat për ta përfaqësuar Kosovën

Kelmendi: Njerëzit më pyesin a jam penduar që i kam refuzuar milionat për ta përfaqësuar Kosovën

Xhudo
MKRS me video-mesazh të veçantë për Pavarësinë e Kosovës – vijnë urime nga Dua, Rita e yjet kult të kinematografisë dhe sportit

MKRS me video-mesazh të veçantë për Pavarësinë e Kosovës – vijnë urime nga Dua, Rita e yjet kult të kinematografisë dhe sportit

Yjet
Majlinda Kelmendi e nis karrierën si trajnere në xhudo

Majlinda Kelmendi e nis karrierën si trajnere në xhudo

Xhudo
Driton Kukës i dorëzohet çmimi “Trajneri i Vitit” nga IJF

Driton Kukës i dorëzohet çmimi “Trajneri i Vitit” nga IJF

Xhudo
‘Krenaritë e Kombit’ – Telegrafi nderon xhudistet që e lartësuan flamurin e Kosovës në vitin 2021

‘Krenaritë e Kombit’ – Telegrafi nderon xhudistet që e lartësuan flamurin e Kosovës në vitin 2021

Driton Gajraku
Majlinda Kelmendi tregon se ka pasur eksperiencë të keqe me rrjetet sociale dhe nuk mendon se do t’i hapë ndonjëherë

Majlinda Kelmendi tregon se ka pasur eksperiencë të keqe me rrjetet sociale dhe nuk mendon se do t’i hapë ndonjëherë

Yjet
Driton Kuka tregon edhe një herë se përse Majlinda është “Krenaria e Kombit”

Driton Kuka tregon edhe një herë se përse Majlinda është “Krenaria e Kombit”

Xhudo
Majlinda Kelmendi duket atraktive dhe shumë elegante në ceremoninë e përmbylljes së karrierës

Majlinda Kelmendi duket atraktive dhe shumë elegante në ceremoninë e përmbylljes së karrierës

Yjet
Adelina Thaçi për Majlinda Kelmendin: Sot u mbulova në lot prej emocioneve që na ke dhuruar

Adelina Thaçi për Majlinda Kelmendin: Sot u mbulova në lot prej emocioneve që na ke dhuruar

Yjet
​Krasniqi: Kelmendi – përfundimi i një epoke, e fillimi i një tjetre

​Krasniqi: Kelmendi – përfundimi i një epoke, e fillimi i një tjetre

Kosovë
​Haradinaj: Majlinda Kelmendi do të mbetet përgjithmonë heroina jonë

​Haradinaj: Majlinda Kelmendi do të mbetet përgjithmonë heroina jonë

Kosovë
Pensionimi i krenarisë së sportit shqiptar, Majlinda: Më keni krahasuar me figurat më të mëdha, por edhe unë kam dhënë 200 për qind për të mos ju zhgënjyer

Pensionimi i krenarisë së sportit shqiptar, Majlinda: Më keni krahasuar me figurat më të mëdha, por edhe unë kam dhënë 200 për qind për të mos ju zhgënjyer

Xhudo
Pensionimi i Majlindës, Kuka nuk i mban lotët: Të bekoftë Zoti, u bëfsh më e suksesshme se unë si trajner

Pensionimi i Majlindës, Kuka nuk i mban lotët: Të bekoftë Zoti, u bëfsh më e suksesshme se unë si trajner

Xhudo
Presidentja Vjosa Osmani dekoron Majlinda Kelmendin me çmimin e heroinës Shotë Galica

Presidentja Vjosa Osmani dekoron Majlinda Kelmendin me çmimin e heroinës Shotë Galica

Xhudo
‘Krenaria e kombit’, Majlinda Kelmendi do të pensionohet me ceremoni shtetërore

‘Krenaria e kombit’, Majlinda Kelmendi do të pensionohet me ceremoni shtetërore

Xhudo
Letra e Majlinda Kelmendit drejtuar vajzave kosovare: Guxoni të ëndërroni dhe vraponi fuqishëm pas ëndrrës suaj

Letra e Majlinda Kelmendit drejtuar vajzave kosovare: Guxoni të ëndërroni dhe vraponi fuqishëm pas ëndrrës suaj

Karriera
Majlinda Kelmendi dhe Driton Kuka i bashkohen UBT-së

Majlinda Kelmendi dhe Driton Kuka i bashkohen UBT-së

Marketing
“Legjenda e xhudos”, Komiteti Olimpik Ndërkombëtar me shkrim të veçantë për pensionimin e Majlinda Kelmendit

“Legjenda e xhudos”, Komiteti Olimpik Ndërkombëtar me shkrim të veçantë për pensionimin e Majlinda Kelmendit

Xhudo