LAJMI I FUNDIT:

Kosova ka fituar 23 medalje në Kampionate Evropiane të xhudos brenda 10 viteve

Kosova ka fituar 23 medalje në Kampionate Evropiane të xhudos brenda 10 viteve

Sporti i xhudos është krenaria më e madhe e vendit tonë Kosovës dhe këtë nuk e diskuton askush.

Nga ky sport kanë ardhur shumë medalje në vendin tonë, nga Kampionate evropiane e botërore, por edhe nga Lojërat Olimpike.

Që nga viti 2013 kur Federata e Xhudos së Kosovës është pranuar zyrtarisht, shumë medalje kanë ardhur në vendin tonë.

Vetëm nga Kampionatet Evropiane, Kosova ka fituar 23 medalje nga xhudistët tanë në dy konkurrencat.

Shtatë medalje të Arta kanë ardhur në vendin tonë, katër të argjendta dhe 12 të bronzta brenda 10 viteve.

Padyshim që ky është sukses jashtëzakonisht i madh me mjeshtrin Driton Kuka që i ka udhëhequr xhudistët tanë drejt sukseseve të jashtëzakonshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori