LAJMI I FUNDIT:
Majlinda Kelmendi

Majlinda Kelmendi

467 Artikuj

Info

Majlinda Kelmendi (lindur më 9 maj 1991 ), është xhudiste shqiptare nga Peja. Në vitin 2013, Majlinda qëndronte në vendin e parë në renditjen ndërkombëtare nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos për kategorinë −52 kg.

Në vitin 2014, Majlinda u shpall xhudistja më e mirë në botë në të gjitha kategoritë nga presidenti i FNXH, Marius Vizer. Më 24 dhjetor 2014, ajo u dekorua nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga me titullin “Medalja Presidenciale e Meritave”.

[caption id="attachment_2597881" align="alignnone" width="1290"] (Statistika: Wikipedia)[/caption]

Rrëfimi i Laura Fazliut: Ëndërroj rezultatet e Majlinda Kelmendit

Rrëfimi i Laura Fazliut: Ëndërroj rezultatet e Majlinda Kelmendit

Xhudo
Katër medalje për Kosovën, xhudistët tanë treguan forcën para publikut të zjarrtë në Prishtinë

Katër medalje për Kosovën, xhudistët tanë treguan forcën para publikut të zjarrtë në Prishtinë

Xhudo
Kosova ka fituar 23 medalje në Kampionate Evropiane të xhudos brenda 10 viteve

Kosova ka fituar 23 medalje në Kampionate Evropiane të xhudos brenda 10 viteve

Xhudo
Kampionat Evropian shumë i suksesshëm për Kosovën në xhudo, fitojmë katër medalje në Francë

Kampionat Evropian shumë i suksesshëm për Kosovën në xhudo, fitojmë katër medalje në Francë

Xhudo
Kuka: Gjenerata e re po ngjitet në kulmin e sportit evropian e botëror

Kuka: Gjenerata e re po ngjitet në kulmin e sportit evropian e botëror

Xhudo
Kelmendi: Si trajnere po i shijoj më shumë sukseset e xhudos

Kelmendi: Si trajnere po i shijoj më shumë sukseset e xhudos

Xhudo
Sot shtatë vite më parë, Majlinda shkroi historinë në Lojërat Olimpike

Sot shtatë vite më parë, Majlinda shkroi historinë në Lojërat Olimpike

Xhudo
Majlinda Kelmendi: E dija që do e pushtoja botën, rrezikova edhe të paralizohesha

Majlinda Kelmendi: E dija që do e pushtoja botën, rrezikova edhe të paralizohesha

Xhudo
Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës – kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës – kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Xhudo
Kurti: Në punën time po e ndjekë shembullin e Majlinda Kelmendit

Kurti: Në punën time po e ndjekë shembullin e Majlinda Kelmendit

Xhudo
Në podcast me kryeministrin Rama: Majlinda, Nora dhe Distria zbulojnë shumëçka rreth karrierës së tyre

Në podcast me kryeministrin Rama: Majlinda, Nora dhe Distria zbulojnë shumëçka rreth karrierës së tyre

Xhudo
Nga Majlinda Kelmendi te Distria Krasniqi dhe Luiza Gega, kush janë shtatë sportistët elitar që morën gradën ushtarake kolonel?

Nga Majlinda Kelmendi te Distria Krasniqi dhe Luiza Gega, kush janë shtatë sportistët elitar që morën gradën ushtarake kolonel?

Sport vendor
Edi Rama i prezanton tri kampionet olimpike të Kosovës si simbolet e reja në Ushtrinë e Shqipërisë

Edi Rama i prezanton tri kampionet olimpike të Kosovës si simbolet e reja në Ushtrinë e Shqipërisë

Xhudo
Krasniqi porosit të rinjtë: Mos e braktisni Kosovën, merrni shembull Majlindën e Donjetën

Krasniqi porosit të rinjtë: Mos e braktisni Kosovën, merrni shembull Majlindën e Donjetën

Boks
Shkolla “Asdreni” në Pejë, organizoi program të pasur artistik në 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Shkolla “Asdreni” në Pejë, organizoi program të pasur artistik në 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Komunat
Me bluzën dedikuar xhudisteve të arta, aktorja Xhejlane Tërbunja merr vëmendjen e të gjithëve në premierë: Këto janë gratë e fuqishme

Me bluzën dedikuar xhudisteve të arta, aktorja Xhejlane Tërbunja merr vëmendjen e të gjithëve në premierë: Këto janë gratë e fuqishme

Yjet
Kuka e Kelmendi në Hagë: Besojmë fuqishëm në pafajësinë e krerëve të UÇK-së

Kuka e Kelmendi në Hagë: Besojmë fuqishëm në pafajësinë e krerëve të UÇK-së

Xhudo
Federata Evropiane e Xhudos me shkrim të veçantë për sukseset e Driton Kukës

Federata Evropiane e Xhudos me shkrim të veçantë për sukseset e Driton Kukës

Xhudo
Kelmendi: Njerëzit më pyesin a jam penduar që i kam refuzuar milionat për ta përfaqësuar Kosovën

Kelmendi: Njerëzit më pyesin a jam penduar që i kam refuzuar milionat për ta përfaqësuar Kosovën

Xhudo
MKRS me video-mesazh të veçantë për Pavarësinë e Kosovës – vijnë urime nga Dua, Rita e yjet kult të kinematografisë dhe sportit

MKRS me video-mesazh të veçantë për Pavarësinë e Kosovës – vijnë urime nga Dua, Rita e yjet kult të kinematografisë dhe sportit

Yjet
Majlinda Kelmendi e nis karrierën si trajnere në xhudo

Majlinda Kelmendi e nis karrierën si trajnere në xhudo

Xhudo
Driton Kukës i dorëzohet çmimi “Trajneri i Vitit” nga IJF

Driton Kukës i dorëzohet çmimi “Trajneri i Vitit” nga IJF

Xhudo
‘Krenaritë e Kombit’ – Telegrafi nderon xhudistet që e lartësuan flamurin e Kosovës në vitin 2021

‘Krenaritë e Kombit’ – Telegrafi nderon xhudistet që e lartësuan flamurin e Kosovës në vitin 2021

Driton Gajraku
Majlinda Kelmendi tregon se ka pasur eksperiencë të keqe me rrjetet sociale dhe nuk mendon se do t’i hapë ndonjëherë

Majlinda Kelmendi tregon se ka pasur eksperiencë të keqe me rrjetet sociale dhe nuk mendon se do t’i hapë ndonjëherë

Yjet