LAJMI I FUNDIT:

Loriana Kuka

119 Artikuj

Pesë xhudistë e përfaqësojnë Kosovën në Evropianin e Xhudos në Zagreb, ndër ta edhe Akil Gjakova

Pesë xhudistë e përfaqësojnë Kosovën në Evropianin e Xhudos në Zagreb, ndër ta edhe Akil Gjakova

Xhudo
Kosova ka fituar 23 medalje në Kampionate Evropiane të xhudos brenda 10 viteve

Kosova ka fituar 23 medalje në Kampionate Evropiane të xhudos brenda 10 viteve

Xhudo
Loriana Kuka dhe Laura Fazliu nisin me fitore garat në Kampionatin Evropian

Loriana Kuka dhe Laura Fazliu nisin me fitore garat në Kampionatin Evropian

Xhudo
Akil Gjakova dhe Loriana Kuka eliminohen, Laura Fazliu vazhdon garën për medalje në Grand Slamin e Kazakistanit

Akil Gjakova dhe Loriana Kuka eliminohen, Laura Fazliu vazhdon garën për medalje në Grand Slamin e Kazakistanit

Xhudo
Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Grand Prixin e Taxhikistan

Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Grand Prixin e Taxhikistan

Xhudo
Akil Gjakova renditet i shtati, Loriana Kuka një fitore larg medaljes së bronztë

Akil Gjakova renditet i shtati, Loriana Kuka një fitore larg medaljes së bronztë

Xhudo
Akil Gjakova dhe Loriana Kuka ndalen në çerekfinale, kërkojnë të bronztën me repesazh

Akil Gjakova dhe Loriana Kuka ndalen në çerekfinale, kërkojnë të bronztën me repesazh

Xhudo
Loriana Kuka mposhtet në repesazh në Grand Prixin e Austrisë

Loriana Kuka mposhtet në repesazh në Grand Prixin e Austrisë

Xhudo
Akil Gjakova dhe Loriana Kuka kërkojnë medaljen e bronztë me anë të repesazhit

Akil Gjakova dhe Loriana Kuka kërkojnë medaljen e bronztë me anë të repesazhit

Xhudo
Loriana Kuka fiton përballjen e dytë në Grand Prixin e Austrisë, Laura Fazliu eliminohet

Loriana Kuka fiton përballjen e dytë në Grand Prixin e Austrisë, Laura Fazliu eliminohet

Xhudo
Loriana Kuka eliminohet nga Grand Slami i Parisit

Loriana Kuka eliminohet nga Grand Slami i Parisit

Xhudo
Loriana Kuka fiton ndeshjen e parë në Grand Slamin e Parisit

Loriana Kuka fiton ndeshjen e parë në Grand Slamin e Parisit

Xhudo
Kuka i lumtur me suksesin e xhudistëve në Grand Prixin e Portugalisë

Kuka i lumtur me suksesin e xhudistëve në Grand Prixin e Portugalisë

Xhudo
Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Grand Prixin e Portugalisë

Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Grand Prixin e Portugalisë

Xhudo
Loriana Kuka ndalet në çerekfinale, por lufton për medalje të bronztë

Loriana Kuka ndalet në çerekfinale, por lufton për medalje të bronztë

Xhudo
Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Grand Slamin e Bakut

Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Loriana Kuka ndalet në gjysmëfinale, kërkon medaljen e bronztë me repeisazh në Baku

Loriana Kuka ndalet në gjysmëfinale, kërkon medaljen e bronztë me repeisazh në Baku

Xhudo
Loriana Kuka e fiton medaljen e bronztë në Abu Dhabi

Loriana Kuka e fiton medaljen e bronztë në Abu Dhabi

Xhudo
Loriana Kuka mposht xhudisten italiane, vetëm një fitore larg medaljes së bronztë

Loriana Kuka mposht xhudisten italiane, vetëm një fitore larg medaljes së bronztë

Xhudo
Loriana Kuka humb në çerekfinale, por do të luftojë për medaljen e bronztë

Loriana Kuka humb në çerekfinale, por do të luftojë për medaljen e bronztë

Xhudo
Loriana Kuka kalon në çerekfinale të Grand Slamit në Abu Dhabi

Loriana Kuka kalon në çerekfinale të Grand Slamit në Abu Dhabi

Xhudo
Kosova përfaqësohet me katër garuese në Botërorin e xhudos, por pa kampionen olimpike

Kosova përfaqësohet me katër garuese në Botërorin e xhudos, por pa kampionen olimpike

Xhudo
Kosova fiton gjashtë medalje në Kampionatin Ballkanik të xhudos

Kosova fiton gjashtë medalje në Kampionatin Ballkanik të xhudos

Xhudo
KOK-u shpërblen me 13.500 euro medalistët e Lojërave Mesdhetare “Oran 2022”

KOK-u shpërblen me 13.500 euro medalistët e Lojërave Mesdhetare “Oran 2022”

Sport vendor