LAJMI I FUNDIT:

Akil Gjakova renditet i shtati, Loriana Kuka një fitore larg medaljes së bronztë

Akil Gjakova renditet i shtati, Loriana Kuka një fitore larg medaljes së bronztë

Akil Gjakova i ka dhënë fund garës në Grand PRixin e xhudos që po mbahet në Dushanbe të Taxhikistanit

Reklama

. Xhudisti kosovar ishte në garë të represazhit, por ai pësoi humbje nga francezi Benjamin Axus.

Kësisoj Gjakova e mbyll garën në pozitën e shtatë në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Ndërkohë Kosova mund ta fitoj një medalje nga ky Grand Prix, pasi Loriana Kuka ndodhet vetëm një fitore larg të bronztës.

Xhudistja kosovare ka fituar ndeshjen e parë të repesazhit ndaj uzbekistanezes Shokhista Nazarova.

E për medaljen e bronztë në kategorinë deri në 70 kilogramë, Loriana do të luftoj ndaj britanikes Katie-Jemima Yeats-Brown. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori