LAJMI I FUNDIT:

Pesë xhudistë e përfaqësojnë Kosovën në Evropianin e Xhudos në Zagreb, ndër ta edhe Akil Gjakova

Pesë xhudistë e përfaqësojnë Kosovën në Evropianin e Xhudos në Zagreb, ndër ta edhe Akil Gjakova

Ekipi kosovar i xhudos do marrë pjesë në Kampionatin Evropian të Xhudos për Senior në Zagreb të Kroacisë nga nesër (25 prill) deri më 27 prill.

Kampionati Evropian i xhudos për senior, i cili do të zhvillohet në Zagreb të Kroacisë do të ketë plotë 47 shtete pjesëmarrëse.

Nga 47 shtete pjesëmarrëse, do të ketë gjithsej 427 garues, nga të cilët 240 do të jenë meshkuj dhe 187 femra.

Kosova në këtë Kampionat Evropian do ta përfaqësohet nga pesë xhudistë:  Distria Krasniqi, Flaka Loxha, Akil Gjakova, Dardan Cena dhe Loriana Kuka.

Distria dhe Flaka ndeshen ditën e enjte, Akili dhe Dardan do të ndeshen të në ditën e dytë, ndërsa Loriana ndeshet në ditën e tretë.

Ekipi jonë do të jetë nën udhëheqjen e trajnerit dhe selektorit Driton Kuka dhe Majlinda Kelmendit.

Xhudistët që e përfaqësojnë Kosovën në Evropianin e Xhudos në Kroaci:

Distria Krasniqi (-52 kg)

Flaka Loxha (-57 kg)

Akil Gjakova (-73 kg)

Dardan Cena (-73 kg)

Loriana Kuka (-78 kg)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori