LAJMI I FUNDIT:

Akil Gjakova dhe Loriana Kuka ndalen në çerekfinale, kërkojnë të bronztën me repesazh

Akil Gjakova dhe Loriana Kuka ndalen në çerekfinale, kërkojnë të bronztën me repesazh

Pas dy fitroeve të para, Akil Gjakova është mposhtur në Grand Prixin që po mbahet në Dushanbe të Taxhikistanit.

Reklama

Xhudisti nga Kosova, ka pësuar humbje në çerekfinale nga Makhmadbek Makhmadbekov i Rusisë që në këtë Grand Prix po garon si i pavarur.

Tani xhudisti kosovar kërkon medaljen e bronztë në kategorinë deri në 73 kilogramë nëpërmjet repesazhit.

Humbje në çerekfinale ka pësuar edhe xhudistja kosovare Loriana Kuka. Kuka u mposht në çerekfinale nga britanikja Kelly Petersen Pollard.

Loriana tani kërkon medaljen e bronztë përmes repesazhit në Grand Prixin e xhudos që po mbëhet në Dushanbe të Taxhikistanit./Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori