LAJMI I FUNDIT:

Kuka: Gjenerata e re po ngjitet në kulmin e sportit evropian e botëror

Kuka: Gjenerata e re po ngjitet në kulmin e sportit evropian e botëror

Trajneri i ekipit kosovar të xhudos, Driton Kuka ka reaguar sot pas medaljes së argjendtë të fituar nga Blin Kuka në Kupën Evropiane të xhudos për grupmoshat U18, që po mbahet në Berlin të Gjermanisë.

Në kuadër të kategorisë deri në 90 kilogramë, Blin Kuka u stolis me medaljen e argjendtë të kësaj gare.


Kjo arritje ka bërë që Kuka të shprehet se gjenerata e re po arrin majat në sportin evropian e botëror.

“Blin Kuka nënkampion! Medalje e shumë pritur për meshkuj për grupmoshën e kadetëve. Kupa Evropiane u18 Berlin. Gjenerata e re po ngjitet në kulmin e sportit evropian e botëror! Kategoria 90 kg. Tri fitore me Ippon e në finale pësoj me dënime për pasivitet! Xhudo e Kosovës dhe ekipit tonë shquhet për kërkim te hudhjeve e xhudo atraktive. Kjo na bën të veçantë në çdo aspekt”, tha Kuka.

Blin Kuka e fiton medaljen e argjendtë në Evropianin e xhudos
Lexo po ashtu Blin Kuka e fiton medaljen e argjendtë në Evropianin e xhudos

“Blini sivjet fitoj titullin Ballkanik dhe ishte garuesi më i mirë në EYOF (Olimpiade Evropiane e të rinjve ) nga të gjithë sportistët e vendit tonë ku ishte i pesti dhe tash kjo medalje konfirmon rritjen e tij si garues me nivel. Majlinda në krye të detyres edhe sot! Xhudo sporti nr 1  i të gjitha trojeve Shqiptare po vazhdon tutje!”, përfundoi ai./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori