LAJMI I FUNDIT:

Liga UNIKE

96 Artikuj

Ndalim prej 48 orësh për Arbnor Rifatin e Daut Mehmetin

Ndalim prej 48 orësh për Arbnor Rifatin e Daut Mehmetin

Basketboll
Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Liga Unike
Sarah Mgbeike më e mira e xhiros së 10-të në Ligën Unike

Sarah Mgbeike më e mira e xhiros së 10-të në Ligën Unike

Super Liga
Aulona Muhadri ‘MVP’ e xhiros së nëntë në Ligën Unike

Aulona Muhadri ‘MVP’ e xhiros së nëntë në Ligën Unike

Superliga
Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Super Liga
Pezullohet Liga Unike, klubet nga Shqipëria tërhiqen nga gara

Pezullohet Liga Unike, klubet nga Shqipëria tërhiqen nga gara

Liga Unike
Ponte Prizreni merr fitore në udhëtim ndaj Apolonisë

Ponte Prizreni merr fitore në udhëtim ndaj Apolonisë

Basketboll
Peja me fitore bindëse ndaj Kamzës në Ligën Unike

Peja me fitore bindëse ndaj Kamzës në Ligën Unike

Basketboll
Ponte Prizreni ia shkakton humbjen e parë Pejës

Ponte Prizreni ia shkakton humbjen e parë Pejës

Super Liga
Sonte zhvillohet finalja e madhe mes Bashkimit dhe Flamurtarit

Sonte zhvillohet finalja e madhe mes Bashkimit dhe Flamurtarit

Liga Unike
Superkupa mbarëkombëtare do të mbahet në Mitrovicë

Superkupa mbarëkombëtare do të mbahet në Mitrovicë

Super Liga
Peja triumfon ndaj Yllit dhe shpallet kampione e Ligës Unike

Peja triumfon ndaj Yllit dhe shpallet kampione e Ligës Unike

Liga Unike
Prizreni 16 fiton ndaj Teutës dhe zë vendin e tretë në Ligën Unike

Prizreni 16 fiton ndaj Teutës dhe zë vendin e tretë në Ligën Unike

Liga Unike
Ylli apo Peja, kush do të triumfojë në Ligën Unike

Ylli apo Peja, kush do të triumfojë në Ligën Unike

NBA
Super përballje, Peja në finale pas fitores ndaj Prizreni 16

Super përballje, Peja në finale pas fitores ndaj Prizreni 16

Liga Unike
Kastrati kualifikon Yllin në finale të Ligës Unike

Kastrati kualifikon Yllin në finale të Ligës Unike

Liga Unike
Është koha për spektakël në Final 4 të Ligës Unike

Është koha për spektakël në Final 4 të Ligës Unike

Liga Unike
Ylli është skuadra e parë që e ka fituar Ligën Unike dhe Superkupën Mbarëkombëtare në edicionin e kaluar

Ylli është skuadra e parë që e ka fituar Ligën Unike dhe Superkupën Mbarëkombëtare në edicionin e kaluar

Liga Unike
Liga Unike, statistikat e edicionit të rregullt: Peja sulmin, Ylli mbrojtjen më të mirë

Liga Unike, statistikat e edicionit të rregullt: Peja sulmin, Ylli mbrojtjen më të mirë

Liga Unike
Prizreni 16 humb nga Rahoveci, megjithatë kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës Unike

Prizreni 16 humb nga Rahoveci, megjithatë kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës Unike

Liga Unike
Teuta fiton ndaj Tiranës dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës Unike

Teuta fiton ndaj Tiranës dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës Unike

Liga Unike
Sfidat e dyta çerekfinale në Ligën Unike

Sfidat e dyta çerekfinale në Ligën Unike

Liga Unike
Darell Davis, më i miri i ndeshjeve të para çerekfinale në Ligën Unike

Darell Davis, më i miri i ndeshjeve të para çerekfinale në Ligën Unike

Liga Unike
Prishtina fiton titullin e parë dhe historik të Ligës Unike në konkurrencën e femrave

Prishtina fiton titullin e parë dhe historik të Ligës Unike në konkurrencën e femrave

Liga Unike