LAJMI I FUNDIT:

Orari i përballjeve gjysmëfinale të Ligës Unike në konkurrencën e femrave

Orari i përballjeve gjysmëfinale të Ligës Unike në konkurrencën e femrave
(Foto: basketbolli.com)

Dita e shumëpritur po afrohet. Më 23 dhe 24 mars priten ndeshje shumë interesante në Final 4 të Ligës Unike për femra.

Reklama

Kjo është hera e parë që organizohet një ngjarje e tillë, sepse ky është edicioni i parë dhe historik i Ligës Unike te femrat, ndërsa do të organizohet në kryeqytetin e Kosovës.

Sfida e parë gjysmëfinale është mes Penzës, që përfundoi garat e rregullta në vendin e parë me tetë fitore e dy humbje, dhe Bashkimit, që përfundoi garat e rregullta në vendin e katërt me pesë fitore e pesë humbje. Penza është kampione e Kosovës dhe fituese e Superkupës Mbarëkombëtare, që u organizua në Vlorë, kurse Bashkimi, fitues i Kupës së Kosovës. Të dy skuadrat shpresojnë të fitojnë trofeun e çmuar.

Gjysmëfinalja e dytë pritet të jetë edhe më interesante, mes Prishtinës dhe Flamurtarit të Vlorës, që përfunduan garat e rregullta me nga shtatë fitore e tri humbje, ndërsa në sfidat direkte, kanë nga një fitore ndaj njëra-tjetrës. Prishtina si organizatore e turneut dhe me përkrahjen e publikut shpreson në kualifikohet në finale dhe të fitojë titullin, ndërsa me ambicie të mëdha udhëton edhe skuadra vlonjate.

Për adhuruesit e basketbollit hyrja është falas dhe pritet një festival i basketbollit për femra, me shumë ndeshje të bukura dhe atmosferë të zjarrtë në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Katër skuadrat që luftojnë për trofeun e Ligës Unike në konkurrencën e femrave
Lexo po ashtu Katër skuadrat që luftojnë për trofeun e Ligës Unike në konkurrencën e femrave

Orari

23 mars

16:00 Penza-Flamurtari

19:00 Prishtina-Bashkimi

24 mars

16:00 Ndeshja për vendin e tretë

19:00 Finalja


Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Kalo në kategori