LAJMI I FUNDIT:

Përballjet e gjysmëfinalistëve në Final 4 të Ligës Unike në konkurrencën e femrave

Përballjet e gjysmëfinalistëve në Final 4 të Ligës Unike në konkurrencën e femrave

Më 23 dhe 24 Mars në Prishtinë do të zhvillohen gjysmëfinalet e Final 4 të Ligës Unike në konkurrencën e femrave.

Reklama

Sfida e parë është Penza-Bashkimi. Skuadra pejane përfundoi garat e rregullta në vendin e parë më tetë fitore e dy humbje, kurse prizrenaset kishin pesë fitore e pesë humbje.

Në Ligën Unike janë përballur dy herë dhe në dy përballjet fitore kanë shënuar vashat pejane, 77:57 dhe 78:80, ndërkohë një herë janë përballur në Kupën e Kosovës ku fituan vashat prizrenase, që e fituan këtë trofe.

Ndërkohë, katër janë përballur në Superligën e Femrave në Kosovë, ku tri herë ka fituar Penza dhe një herë Bashkimi.

Gjysmëfinalja tjetër është Prishtina-Flamurtari, që përfunduan garat e rregullta me nga shtatë fitore e tri humbje.

Këto dy skuadra janë ndeshur dy herë në garat e rregullta në Ligën Unike, ku një herë fituan vashat nga Vlora 64:57 dhe një herë vashat prishtinase 95:82.

Të dy skuadrat shpresojnë të fitojnë për herë të parë trofeun e Ligës Unike.

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

La Liga
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kalo në kategori